Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin. Królewskie Śpiewanie: Za nami pierwszy dzień festiwalu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Koncerty „Największe przeboje animacji” w wykonaniu Agnieszki Przekupień i Tomasza Steciuka oraz „Piosenki mistrzów” Grzegorza Wilka rozpoczęły IX edycję festiwalu „Tykocin. Królewskie Śpiewanie”. Występy odbywają się na dziedzińcu zabytkowego Alumnatu.

Festiwal słynie z udziału największych gwiazd musicalowej i współczesnej sceny muzycznej.

Agnieszka Przekupień współpracuje z najlepszymi teatrami muzycznymi w Polsce, ma w swoim dorobku role w uwielbianych na całym świecie musicalach „Miss Saigon”, „Gorączka sobotniej nocy” czy „Jesus Christ Superstar”.Użyczyła swojego głosu w dubbingu Królowej Idunie w filmie „Kraina Lodu 2”  oraz Mamie w filmie „Wyprawa na księżyc”. Jest też pomysłodawczynią letnich warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży MusiCAMP.

Tomasz Steciuk to również artysta, o którego upominały się najlepsze teatry muzyczne w Polsce, a widzowie mieli okazję zobaczyć go w przedstawieniach muzycznych takich jak „Evita”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Grease” czy „Upiór w Operze”. Imponująca jest lista filmów animowanych, w których użyczał swojego głosu. To, chociażby, „Kubuś Puhatek”, „Pingwiny z Madagaskaru” i „Toy Story”.

Podczas koncertu usłyszeliśmy piosenki z takich produkcji jak “Księga dżungli”, “Pocahontas”, “Kraina lodu”, “Mała Syrenka”, “Książe Egiptu”, “Księżniczka i żaba” a publiczność zaśpiewała wraz z artystą “Pszczółkę Maję” Zbigniewa Wodeckiego.

– Przebojami z tych produkcji zajmowali się najwięksi światowi kompozytorzy. To bardzo kolorowy muzyczny  świat, dla każdego – podkreślał w rozmowie z Anną Czytowską i Magdą Bochenek Tomasz Steciuk.

      2021-07-22 Rozmowa z Tomaszem Steciukiem

Grzegorz Wilka możemy nazwać „człowiekiem renesansu”. To nie tylko wokalista, aktor, kompozytor, ale też socjolog, dziennikarz, filolog, a nawet… nauczyciel techniki z wykształcenia. Słuchacze poznali go jako solistę w oratoriach Piotra Rubika, spędzili z nim niejedni popołudnie oglądając program „Jaka to melodia”, gdzie wyśpiewywał największe przeboje polskiej i światowej sceny muzycznej

Tytułowymi mistrzami Grzegorza Wilka okazały się takie legendy polskiej piosenki jak Marek Grechuta, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha i Stan Borys.

– Od zawsze słuchałem Czesława Niemena i Marka Grechuty. Ta “stara brygada”, która zasłużyła sobie na miano mistrzów się nie zmienia. Artyści, których przypomniałem nie tworzyli piosenek z naklejką “hit”, ale zapracowali na to zaufaniem odbiorców – podkreślał w naszym festiwalowym studiu Grzegorz Wilk.

      2021-07-22 Rozmowa z Grzegorzem Wilkiem

Podczas występu artysty na widowni obecny był premier Mateusz Morawiecki, który w Tykocinie zakończył swoją wizytę w województwie podlaskim.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu Tykocin. Królewskie Śpiewanie jest Tomasz Filipczak, pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Był kierownikiem muzycznym programu „Jaka to melodia”. Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak Robert Janowski, Janusz Radek czy Robert Janson.

A już dziś (23.07) zapraszamy na występ uczestników muzycznych programów The Voice Kids (18.00), zespołu Singin’ Birds (19.00) oraz recital Janusza Radka (21.00).

Koncerty są transmitowane na facebook’owym profilu Radia Nadzieja.

acz/fot. Krzysztof Tyszka

 

 

Autor M. Sz.

2021-07-23

Więcej informacji z tej kategorii