Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Via Baltica: ZRID na odcinek Podborze-Śniadowo ma być na jesieni

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Praktycznie wszystkie odcinki Via Baltica mają zgodę na budowę. Jedynym odcinkiem, który nie ma otrzymał jeszcze tzw. ZRIDu, to 20-kilometrowy fragment od Podborza do Śniadowa.

Decyzja ZRID jest procedowana w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim i powinna zostać wydana na jesieni – mówi Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

– Tu mamy taką sytuację, że tego ZRIDu spodziewamy się niedługo i myślę, że wykonawca na jesieni będzie mógł wejść z tymi robotami. Ten cykl realizacyjny sięga góra do dwóch lat. 

      2021-07-16 Wojciech Borzuchowski o odcinku Podborze-Śniadowo

Wykonawcą fragmentu łączącego S61 z S8 jest firma Polaqua.

Czekamy na zakończenie procedur formalnych – mówi Ewa Tomala-Borucka, dyrektor administracji kontraktów w firmie Polaqua.

– Cóż, my jesteśmy gotowi do tego, żeby wejść w teren. W kierunku tutaj Warszawy można po lewej stronie zobaczyć, że na obszarze przyszłego MOPu już mamy bazę. Już gromadzimy kruszywo. Przewieźliśmy i na razie magazynujemy po prostu wytwórnię nawierzchni bitumicznych, więc można powiedzieć, że z chwilą kiedy dostaniemy ten ZRID, tą decyzję która pozwoli nam wejść w teren, zaczniemy po prostu od razu realizację. 

      2021-07-16 Ewa Tomala-Borucka o odcinku Podborze-Śniadowo

Wniosek o wydanie ZRIDu firma złożyła we wrześniu 2020 roku. Wartość umowy to blisko 750 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na III kwartał 2023 r.

pg

Hits: 918

Autor P. G.

2021-07-16

Więcej informacji z tej kategorii