Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wędrówki po Ziemi Świętej – Bazylika Bożego Grobu, miejsca spotkania ze Zmartwychwstałym

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolejnym miejscem które odwiedzamy w Ziemi Świętej jest najważniejsze miejsce chrześcijaństwa – Bazylika Bożego Grobu. Pod sklepieniem tej starożytnej świątyni znajduje się Golgota – miejsce śmierci Zbawiciela, kaplica Adama – grób praojca, skała namaszczenia, chór Greków, gdzie znajduje się pępek świata, kaplica franciszkanów oraz miejsce odnalezienia relikwii Krzyża świętego.

Jednym z najistotniejszych miejsc w Bazylice Bożego Grobu, obok Golgoty, jest pusty grób Zbawiciela, który w milczący sposób opowiada o największym cudzie – Zmartwychwstaniu. Wyjątkowym wydarzeniem, które dzieje się każdego roku w Wielką Sobotę jest cud ognia. Zapraszamy do posłuchania o tym i o innych ciekawych historiach związanych z pustym grobem.

Zbawiciel kiedy zmartwychwstał spotykał się z uczniami nie tylko w Wieczerniku ale i na drodze do Emaus, choć nie wiemy, które to było a przede wszystkim w Galilei. Kościół prymatu św. Piotra ze stołem Chrystusa, kościół rozmnożenia chleba, dom Piotra, jezioro Galilejskie to miejsca spotkań ze Zmartwychwstałym.

 

Autor J. E.

2021-04-04

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...