Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: 20-lecie chóru Pueri Claromontani

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jubileusz 20-lecia istnienia świętował Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski “Pueri Claromontani”.

Na co dzień bierze czynny udział w życiu Sanktuarium, wzbogacając śpiewem nabożeństwa oraz największe uroczystości. Jego działalność wpisuje się też w muzyczne tradycje klasztoru.

Jubileuszową Mszę św. celebrowali abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Po niej odbył się uroczysty koncert kolęd.

Wasz śpiew pomaga ludziom doświadczyć obecności Boga – mówił kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak na rozpoczęcie dziękczynnej Mszy.

Abp Wacław Depo w kazaniu przypomniał słowa św. Jana Pawła II z listu do artystów:

 

      2023-01-30 abp Wacław Depo

 

Działający przy Jasnej Górze Chór Chłopięco-Męski “Pueri Claromontani” powstał w 2003 r. Należą do niego chłopcy i mężczyźni, których pasją jest śpiewanie. Obecnie zespół tworzy 29 osób:

 

      2023-01-30 Chórzysta Maciek

 

Także koledzy Maćka potwierdzają wyjątkowość śpiewu w chórze jasnogórskim:

 

      2023-01-30 Różni chórzyści

 

Do najważniejszych wydarzeń z życia “Pueri Claromontani” należy prowadzenie śpiewów podczas wizyt papieskich Benedykta XVI i Ojca Świętego Franciszka.

Podczas wielu koncertów i festiwali w kraju oraz za granicą, zespół miał okazję współpracować z takimi kompozytorami, jak m.in.: Wojciech Kilar, czy Krzysztof Penderecki.

Jubileuszowy koncert kolęd chór wykonał wraz z Jasnogórskim Chórem Mieszanym Królowej Polski i Scholą Liturgiczną Domine Jesu arch. częstochowskiej.

 

xes/BPJG

 

Autor ES

2023-01-30

Więcej informacji z tej kategorii