Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: 32. Światowy Dzień Chorego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

11 lutego przypada 32. Światowy Dzień Chorego. Tegorocznym hasłem jest’ Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji’.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy o naszych bliskich, którzy są w chorobie- mówi ksiądz Robert Szulencki, kapelan Szpitala Powiatowego w Wyszkowie.

-Ważne jest, aby chorzy w procesie zdrowienia, nie pozostali sami, żeby nie tylko lekarze, czy personel medyczny przy nich był, ale także najbliżsi zainteresowali się chorym. Sprawić, aby ten czas na sali szpitalnej, czy w domu nie był samotny, więc pamiętajmy o kontakcie z bliskimi, bo jest im to niezwykle potrzebne. 

      2024-02-11 ks. Robert Szulencki

Bądźmy otwarci na potrzeby tych najsłabszych, nawet najmniejszy gest pomocy może mieć ogromne znaczenie- dodaje ksiądz Robert.

-Są różne jednostki chorobowe, a pacjenci mogą się różnie komunikować z bliskimi, chociażby sam gest podania dłoni, czy położenia dłoni na głowie pacjenta, ma ogromne znaczenie, pacjent ma świadomość wtedy, że nie pozostaje sam. Bliskość kogoś, poczucie, że ktoś jest, wprowadza pacjenta w strefę komfortu i bezpieczeństwa, a to jest bardzo ważne. 

      2024-02-11 ks. Robert Szulencki o gestach pomocy

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku, w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich.

 

Autor W M

2024-02-11

Więcej informacji z tej kategorii