Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Msza św. dla Rycerzy św. Jana Pawła II w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Rycerze św. Jana Pawła II spotkają się w Komandorii Łomżyńskiej.

Na początek odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o której już wspominaliśmy, a później Komandoryjne spotkanie formacyjne.

O istocie komandorii mówi Jarosław Przesław, Komandor Łomżyński:

-Komandoria jest to w takim pojęciu naszym odpowiednik diecezji. Jako zakon Rycerzy Jana Pawła II tworzymy prowincję polską i jednostkami organizacyjnym mniejszymi są komandorie, a potem są chorągwie. Komandoria zrzesza wszystkie chorągwie, które powstały w danej niejako diecezji, a chorągiew może powstać przy każdej parafii w Kościele.

      2023-02-03 Jarosław Przesław o komandorii

Komandor dodaje również cele, jakie stoją przed nimi:

-W naszym najbliższym czasie jest organizowany Pierwszy Dzień Skupienia wszystkich chorągwi, które są zrzeszone w komandorii łomżyńskiej. Na dzień dzisiejszy mamy takie cztery chorągwie: w Łomży przy parafii św. Andrzeja Boboli, chorągiew w Grajewie, w Ostrołęce i w Brańszczyku. Oczywiście też działamy cały czas, mamy różnego rodzaju prezentacje i promocje w różnych parafiach, gdzie staramy się o utworzenie nowych chorągwi.

      2023-02-03 Jarosław Przesław o planach komandorii

Tuż przed zakończeniem Pierwszego Dnia Skupienia Rycerzy 11 lutego odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Łomżyńskiej, Janusza Stepnowskiego.

Autor M.D.

2023-02-03

Więcej informacji z tej kategorii