Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Adwentowa akcja “Dar Serca” w łapskiej parafii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łapach organizowana jest Adwentowa akcja ‘Dar Serca’. Inicjatywa polega na tym, żeby przygotować prezenty dla potrzebujących rodzin.

O pomyśle mówi ksiądz Wojciech Stefaniak, proboszcz parafii:

Jest to akcja, która ma na celu pomóc rodzinom może mniej sytuowanym materialnie, aby przygotować paczkę-prezent pod choinkę dla swojego dziecka. Akcja jest realizowana u nas trzeci rok, ale jest wzorowana na innej parafii.

      2023-11-29 Ksiądz Wojciech Stefaniak o pomyśle

Duszpasterz dodaje, że akcja polega na zabraniu bombki z choinki:

Na Adwentowej choince, która stoi już w pierwszą niedzielę Adwentu w kościele są zawieszane bombki i jest prośba do ludzi, którzy mają wielkie serce i możliwości, aby przygotować taką paczkę dla dziecka, któremu chcą pomóc. Taką bombkę zabiera się do domu, tam jest wypisane określone dla kogo to ma być paczka, czy chłopczyk czy dziewczynka i ile ma lat to dziecka. Bombka zostaje oczywiście u tych ludzi, którzy wezmą ją do domu, którzy przygotowują paczkę.

      2023-11-29 Ksiądz Wojciech Stefaniak o przebiegu akcji

Kolejny etap akcji odbędzie się 2 tygodnie później kontynuuje proboszcz:

Drugim etapem jest to, że w trzecią niedzielę Adwentu, u nas akurat niedziela rekolekcyjna, ci ludzie przynoszą do kościoła przygotowaną paczkę z kartą, która była przy bombce, a więc czy to chłopak lat 13 czy to dziewczynka lat 8 i zostawiają je pod choinką. Te paczki są potem wydawane już w takim czasie określonym przez siostrę katechetkę i panią katechetkę dla osób, które wcześniej zostały przygotowane.

      2023-11-29 Ksiądz Wojciech Stefaniak o kolejnym etapie akcji

Zawartość paczki też ma znaczenie podsumowuje ksiądz Wojciech Stefaniak:

-Paczka powinna składać się w zasadzie z nowych rzeczy, nieużywanych, takich, jak przybory szkolne, czy artykuły higieniczne, słodycze, odzież, zabawki. Nie są mile widziane owoce, ponieważ to może się jeszcze zepsuć, a my tych paczek nie otwieramy, nie kontrolujemy ich. Tak wygląda ta akcja. To taki Adwentowy “Dar Serca”. Zachęcamy do udziału w akcji.

      2023-11-29 Ksiądz Wojciech Stefaniak o zawartości paczki

Ilość bombek na choince w tym roku wynosi 30.

Autor M.D.

2023-11-29

Więcej informacji z tej kategorii