Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Czas z Cierpiącym

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W parafii, pw. św. Wojciecha w Wyszkowie, 1 kwietnia o godzinie 17 rozpoczęło się modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem: „24 Godziny Męki Pańskiej” według pism Sługi Bożej Luizy Piccarrety. Czuwanie modlitewne zakończyło się 2 kwietnia Mszą św. o godz. 18.

Nad przebiegiem modlitwy czuwali Wojownicy Maryi. W czytanie rozważań włączyli się nie tylko mężczyźni, ale też różne grupy działające przy naszej parafii, rodziny i osoby, które z okolic Wyszkowa pragnęły poświęcić swój wielkopostny czas na spotkanie z Cierpiącym Zbawicielem. Luisa Piccarreta w liście do Św. Annibale Di Francia o znaczeniu tych szczególnych godzin pisała, że nie jest to odtworzenie historii męki, gdyż są o tym książki, ale jest to „zadośćuczynienie, jednoczące rozmaite momenty Męki Naszego Pana z różnorodnością tak wielu przewinień, i wspólne z Jezusem czynienie odpowiedniego zadośćuczynienia, oddając Mu nieomal wszystko to, co stworzenia są Mu winne. (…) W jednej z Godzin czytający błogosławi, w innej współczuje, w innych wychwala, a w jeszcze innych niesie pociechę cierpiącemu Jezusowi, wynagradza, błaga, modli się i uprasza…”

O potrzebie rozważania Męki możemy również przeczytać w Dzienniczku św. s. Faustyny: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej Męki ma większą zasługę, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi, rozważanie Moich bolesnych Ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość.” (Dz 369)

red

Hits: 26

Autor P. G.

2022-04-07

Więcej informacji z tej kategorii