Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Diecezjalny zjazd KSM w Ostrożnem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W sobotę (26.11.) w Młodzieżowym Centrum Rozwoju KSM w Ostrożnem odbył się diecezjalny zjazd członków wraz z księżmi asystentami z oddziałów naszej diecezji.

Łącznie przybyło około 60 osób, byli obecni: KSM Wysokie Mazowieckie, KSM Wyszków św. Idzi, KSM Śniadowo, KSM Radule, KSM Zambrów, KSM Szumowo, KSM MB Łomża, KSM Chorzele oraz KSM Brok.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 10.15 wspólną Mszą Świętą, którą przewodniczył ks. Arkadiusz Ryłka, natomiast Słowo wygłosił do nas ks. Mateusz Gąsowski. Podkreślił on bardzo pracę i czas jaki poświęcamy będąc w oddziale, a co najważniejsze to jak ważne jest trwanie przy Chrystusie oraz głoszenie Jego Słowa wszędzie gdzie jesteśmy, szczególnie w czasie, który już za moment się rozpocznie – Adwentu. Następnie po Eucharystii odbyła się krótka konferencja oraz Adoracja, którą poprowadził ks. Łukasz Dawidowicz. Kończąc Adorację każdy z oddziałów wraz ze swoim księdzem asystentem zgromadzili się wokół siebie, gdzie wspólnie wyrazili otwartość na działanie i gotowość do służeniu Bogu i Ojczyźnie w oddziale, do którego się należy oraz wszędzie gdzie tylko Pan nas pośle. Następnie nastała krótka przerwa na kawę i herbatę oraz na zjedzenie pączków. Kolejnym punktem było podsumowanie roku formacyjnego przez księdza asystenta diecezjalnego – Mariusza Szulca oraz podsumowanie pracy zarządu, z których częścią osób pracy już się żegnaliśmy. Również był moment, gdzie prezesi oddziałów wypowiedzieli się o funkcjonowaniu ich wspólnoty.

Omówiliśmy także plany na ten rok formacyjny naszej diecezji, m.in.:

18.02.2023 r. – bezalkoholowy bal karnawałowy 

10-11.03.2023 r. – rekolekcje wielkopostne 

17.06.2023 r. – Płonka Kościelna 

Wspólnie planowaliśmy jak przyciągnąć młodych na tego typu wydarzenia, które są organizowane w naszej diecezji.

Pracę w zarządzie opuściła Kinga Jurkowska, która pełniła funkcję zastępcy prezesa, Kasa Sadłowska, która pełniła funkcję zastępcy sekretarza oraz Ania Wolińska, która pełniła funkcję członka delegata. Członkowie zarządu, którzy w tym roku opuszczali nas po roku współpracy wyrazili podziękowania oraz podzielili się swoim doświadczeniem pracy w zarządzie, a na zakończenie odbyły się wybory uzupełniające do zarządu.

Do zarządu dołączyli: 

Paweł Skorowski  zastępca prezesa

Julia Deszczyńska  członek delegat

Zofia Gumowska  członek delegat

Na koniec spotkanie otrzymaliśmy błogosławieństwo od ks. Mariusza Jabłońskiego, po czym umocnieni, i z nowymi planami, powróciliśmy do swoich miejsc zamieszkania.

Mariola Urbanek

KSM Zambrów

Autor ES

2022-11-28

Więcej informacji z tej kategorii