Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Dla Jego bolesnej męki… – Koronka na ulicach miast

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj, 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Pomysł powstał kilka lat temu w Łodzi. Nic nie widząc o terminie beatyfikacji to właśnie na 28 września 2008 r. organizatorzy zaplanowali pierwszą, „Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Później okazało się że również na ten dzień wyznaczono datę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki.

Podczas pierwszej takiej modlitwy w Łodzi modlono się na 111 skrzyżowaniach. Rok później przyłączyło się ponad 50 miejscowości z Polski i kilkanaście ze wszystkich kontynentów.

Nie wszyscy zgłaszają swoje miasta ale na pewno 28 września o godz. 15.00 w wielu miejscowościach małych i dużych można spotkać osoby, które szepcą słowa „Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

W Łomży zgłoszone jest tylko jedno miejsce na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego, ale nie o zgłoszenie tutaj najbardziej chodzi, a o wspólną modlitwę i moment zatrzymania się w codziennym biegu.

JE

Hits: 59

Autor J. E.

2021-09-28

Więcej informacji z tej kategorii