Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Droga Krzyżowa z relikwiami błogosławionej Rodziny Ulmów w Kolnie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W piątek (22.03.2024) po wieczornej Mszy Świętej w kościele pw. świętej Anny w Kolnie ulicami parafii wyruszy Droga Krzyżowa z błogosławieństwem rodzin. Tego wieczoru mieszkańcy miasta będą uświęcani poprzez modlitwę, Krzyż Święty i relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów.

W ten sposób wyrażamy swoją przynależność do Chrystusa mówi ksiądz Tomasz Grabowski – proboszcz parafii pw. świętej Anny w Kolnie:

Chcemy w ten sposób dać znak swojej wiary wobec naszych najbliższych pokazując, że dźwiganie Krzyża Chrystusowego to jest program wpisany w naszą codzienność ofiary zbawczej.

      2024-03-20 Ksiądz Tomasz Grabowski o znaku wiary

Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest wsparcie rodzin w dzisiejszym świecie:

Rodzina to podstawowa komórka społeczna i podstawowa komórka życia Kościoła. Ważne jest uświęcenie naszych rodzin poprzez modlitwę, zwrócenie uwagi na wspólne przebywanie także przy rodzinnym stole. Dzisiejsza rodzina jest atakowana z wielu stron. Różne propozycje na życie współczesnego człowieka niestety eliminują kontekst wspólnotowy życia rodzinnego, a modlitwa jest tym, co łączy sakramentalnie, ale wytwarza też duchową relację.

      2024-03-20 Ksiądz Tomasz Grabowski o potrzebie modlitwy

Ksiądz proboszcz przypomina, że pierwsza Droga Krzyżowa dla dzieci odbędzie się o godzinie 16:30, a z uwagi na drogę pątniczą tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godzinie 17:15.

Relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów trafiły do kościoła wczoraj (19.03.2024) w Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Autor M. D.

2024-03-20

Więcej informacji z tej kategorii