Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Drzewko zaszczepione przez Józefa Ulmę rośnie w Ogrodach Watykańskich

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Ogrodach Watykańskich zasadzono jabłoń zaszczepioną przez błogosławionego Józefa Ulmę. Z okazji osiemdziesiątej rocznicy śmierci rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców w Markowej za ukrywanie żydowskich sąsiadów, w papieskiej audiencji ogólnej udział wzięła delegacja Podkarpacia.

Z powodu przeziębienia papież po raz kolejny podczas audiencji ogólnej powierzył odczytanie katechezy i wszystkich tekstów swojemu współpracownikowi. W imieniu Franciszka przywitał on delegację Podkarpacia, nawiązując do rocznicy tragedii w Markowej:

– Tłumaczenie: „Z tej okazji odbędzie się w Ogrodach Watykańskich uroczystość posadzenia jabłoni, zaszczepionej przez błogosławionego Józefa Ulmę. Wszystkim wam z serca błogosławię”. 

      2024-03-06 Współpracownik papieża o uroczystości w Watykanie

W uroczystości udział wzięli watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin i ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski.

Na audiencji Franciszek poświęcił swoje rozważania wadzie pychy. Na zakończenie osobiście zaapelował do wiernych o modlitwy za pokój na Ukrainie w Ziemi Świętej

Informacyjna Agencja Radiowa

Autor M. D.

2024-03-06

Więcej informacji z tej kategorii