Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Dziękczynienie za plony i beatyfikację Kardynała Wyszyńskiego w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To było wielkie święto plonów. W Katedrze łomżyńskiej odbyły się dożynki diecezjalne. Wydarzenie było połączone z dziękczynieniem za beatyfikację błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się prezentacją wieńców i delegacji z poszczególnych parafii diecezjalnych.

Następnie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej pobyt Prymasa Tysiąclecia w Łomży. Tablica wykonana została z brązu i znajduje się na budynku

Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ul. Sadowa 2. To właśnie tam mieściła się Prywatna Męska Szkoła Handlowa, do której w latach 1915-1917 uczęszczał Kardynał Wyszyński.

– Tablica wykonana z brązu. Co ciekawe, to właśnie postać, a w zasadzie pół postaci Stefana Wyszyńskiego jak młody człowiek. Mamy to szczęście, że mamy zdjęcie z tegoż okresu, gdy Stefan Wyszyński był uczniem łomżyńskiej szkoły i korzystając właśnie z tego zdjęcia twórcom tej tablicy zaproponowałem, żeby umieścili jako młodego człowieka Stefana Wyszyńskiego – mówi ksiądz kanonik Marian Mieczkowski, proboszcz łomżyńskiej Katedry.

      2021-09-14 ks. kan. Marian Mieczkowski o tablicy poświęconej Wyszyńskiemu

 

Ważnym elementem niedzielnych uroczystości było błogosławieństwo wieńców, którego dokonał bp łomżyński Janusz Stepnowski. Całość dopełniła Msza Święta.

      2021-09-19 Homilia Ks. bp Janusza Stepnowskiego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Maciej Dąbrowski

Autor M. D.

2021-09-19

Więcej informacji z tej kategorii