Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Fonograficzna nowość od Michała Niemca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie” – to tytuł nowego albumu Michała Niemca, krakowskiego organisty i katechety. Płyta ujrzy światło dzienne 15 października br. w kolejnym Światowym Dniu Dziecka Utraconego.

Krążek będzie zawierał 15 ścieżek – 13 utworów o tematyce żałobnej i nadziei oraz intro i outro. Większość z planowanych pieśni pochodzi z rytuału pogrzebowego.

Data premiery płyty nie jest przypadkowa, albowiem poza utworami z rytuału w skład płyty wejdzie m.in. Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych, której zarówno tekst jak i melodia otrzymały imprimatur Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Całej głębi dopełni wiolonczela, na której tle, we wstępie do płyty, zabrzmi średniowieczna wielkanocna sekwencja: Victimae paschali laudes, a w zakończeniu – znana melodia: Być bliżej Ciebie chcę. Zarówno w intro, jak i outro wybrzmi Boże Słowo, które mocno pionizuje i wskazuje drogę.

Pomysł na płytę zrodził się z upodobania do wyjątkowości i pewności terapeutycznego charakteru pieśni o tematyce żałoby i nadziei. Płyta zostanie wydana w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, patrona dobrej śmierci.

Patronat honorowy nad płytą objęli: m.in: Biskup Wiesław Śmigiel – Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Hospicium dla Dzieci Alma Spei, Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Patronat medialny nad płytą objęli: Dwumiesięcznik o Aniołach i życiu duchowym KTÓŻ JAK BÓG, portal Franciszkańska3.pl oraz Radio Nadzieja.

Więcej szczegółów o nowej płycie na stronie autora:

http://niemiecmichal.pl/pewnosc-nadziei/

Fragmentów utworów z powstającego albumu można wysłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=uKdn5-dV-14

Ciągle można wesprzeć powstanie nowej płyty np. poprzez portal zrzutka.pl/pewnosc-nadziei.

mat. nadesłany

Autor P. G.

2021-08-25

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 6 lutego

Słowo Życia: 6 lutego

PONIEDZIAŁEK PIĄTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 53-56 Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi...

Słowo Życia: 5 lutego

Słowo Życia: 5 lutego

V NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 5, 13-16 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci...

Słowo Życia: 4 lutego

Słowo Życia: 4 lutego

SOBOTA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Mk 6, 30-34 Po swojej pracy apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu...