Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Fonograficzna nowość od Michała Niemca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie” – to tytuł nowego albumu Michała Niemca, krakowskiego organisty i katechety. Płyta ujrzy światło dzienne 15 października br. w kolejnym Światowym Dniu Dziecka Utraconego.

Krążek będzie zawierał 15 ścieżek – 13 utworów o tematyce żałobnej i nadziei oraz intro i outro. Większość z planowanych pieśni pochodzi z rytuału pogrzebowego.

Data premiery płyty nie jest przypadkowa, albowiem poza utworami z rytuału w skład płyty wejdzie m.in. Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych, której zarówno tekst jak i melodia otrzymały imprimatur Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Całej głębi dopełni wiolonczela, na której tle, we wstępie do płyty, zabrzmi średniowieczna wielkanocna sekwencja: Victimae paschali laudes, a w zakończeniu – znana melodia: Być bliżej Ciebie chcę. Zarówno w intro, jak i outro wybrzmi Boże Słowo, które mocno pionizuje i wskazuje drogę.

Pomysł na płytę zrodził się z upodobania do wyjątkowości i pewności terapeutycznego charakteru pieśni o tematyce żałoby i nadziei. Płyta zostanie wydana w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, patrona dobrej śmierci.

Patronat honorowy nad płytą objęli: m.in: Biskup Wiesław Śmigiel – Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Hospicium dla Dzieci Alma Spei, Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Patronat medialny nad płytą objęli: Dwumiesięcznik o Aniołach i życiu duchowym KTÓŻ JAK BÓG, portal Franciszkańska3.pl oraz Radio Nadzieja.

Więcej szczegółów o nowej płycie na stronie autora:

http://niemiecmichal.pl/pewnosc-nadziei/

Fragmentów utworów z powstającego albumu można wysłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=uKdn5-dV-14

Ciągle można wesprzeć powstanie nowej płyty np. poprzez portal zrzutka.pl/pewnosc-nadziei.

mat. nadesłany

Hits: 46

Autor P. G.

2021-08-25

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...