Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Oddaj świąteczne jedzenie do Jadłodzielni

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Świątecznie jedzenie nie musi znaleźć się w koszu. W Polsce pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie można podzielić się żywnością z najbardziej potrzebującymi. W Łomży ‘Jadłodzielnia’ działa przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Ideą Jadłodzielni jest wzajemna pomoc i walka z marnowaniem żywności.

Po Świętach Wielkanocnych jesteśmy zaskoczeni ilością jedzenia, jaka pojawiła się w lodówkach-mówi ks. Jacek Czaplicki, kustosz Sanktuarium:

-Rzeczywiście jestem zaskoczony tym, że wczoraj tak dużo osób zostawiło jedzenie, ale wieczorem w lodówkach nic już nie było. To jedzenie może nabrać nowej wartości nie przez swoją wartość kaloryczną, ale przede wszystkim przez wartość charytatywną, duchową. To chęć pomocy tym, którzy są ubodzy i nie mieli w święta co jeść i teraz także są w trudnej sytuacji. Gorąco zapraszam, teren jest otwarty, łatwo podjechać, przy samych schodach stoją trzy lodówki i można tam to wszystko zostawić.

      2024-04-02 Ksiądz Jacek Czaplicki o działaniu jadłodzielni

Z raportu przeprowadzonego przez Banki Żywności wynika, że w Polsce każdego roku marnuje się 4,8 mln ton żywności. W Łomży Jadłodzielnia powstała w listopadzie 2023 r. Czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Autor M.D.

2024-04-02

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...