Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Jezus drogą, prawdą i życiem w Zambrowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Konferencje, modlitwa uwielbienia, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz doświadczenie wspólnoty. W niedzielę, 30 października, zakończyły się weekendowe rekolekcje charyzmatyczne w Zambrowie, które prowadzili o. Józef Witko OFM oraz Marcin Zieliński.

Od piątku do niedzieli, ponad 600 osób wzięło udział w rekolekcjach, które odbywały się na hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie.

– Chcieliśmy dać wszystkim możliwość spotkania Pana Boga i odnowienia z Nim swojej relacji. Chcieliśmy podzielić się także naszym doświadczeniem wiary i tego, jak Pan Bóg przez swoje Słowo działa i przemienia nasze życie – mówi Justyna Kotomska, liderka Wspólnoty Juda, działającej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, która była organizatorem spotkania.

      2022-10-31 Michał i Justyna - Organizatorzy

W rekolekcjach, które odbyły się pod hasłem „Jezus drogą prawdą i życiem”, uczestniczyli mieszkańcy Zambrowa, a także małżeństwa z wielu innych miast Polski oraz goście z zagranicy. W programie trzydniowych ćwiczeń duchowych znalazł się czas na konferencje głoszone przez prowadzących: o. Józefa Witko OFM z Pińczowa, zaangażowanego w ruchy charyzmatyczne oraz posługującego modlitwą o uzdrowienie, oraz Marcina Zielińskiego, lidera Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, znanego w Polsce ewangelizatora, posługującego modlitwą wstawienniczą.

Był także czas na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę uwielbienia, celebrację sakramentu pokuty i pojednania oraz codzienną Eucharystię.

– Ten czas był mi bardzo potrzebny. Mogłem się zatrzymać i zobaczyć jak wygląda moja relacja do Pana Boga. Te rekolekcje uświadomiły mi jak ważna jest modlitwa w moim życiu, jak ważne jest to, żeby walczyć na co dzień o czas na rozważanie Słowa Bożego, na modlitwę, bo jeśli kocham Jezusa, to chcę z Nim jak najwięcej spędzać czasu – przyznaje Tomek, jeden z uczestników rekolekcji.

      2022-10-31 Uczestnicy rekolekcji

Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół Gaudeamus.

kl. Marcin Szczepański

Fot. Bartosz Dąbrowski

 

Autor ES

2022-10-31

Więcej informacji z tej kategorii