Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: “Każda Eucharystia prowadzi do uwolnienia” mówił Gość Dnia RN

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Życie sakramentalne zawsze prowadzi do uwolnienia” mówił w audycji Gość Dnia Radia Nadzieja, ksiądz Łukasz Gołaszewski.

Egzorcysta Diecezji Łomżyńskiej regionu mazowieckiego wyjaśnił podczas rozmowy czym jest egzorcyzm:

-Kapłan delegowany przez Biskupa modli się  w intencji nad osobą, która doświadcza dręczeń, opętań.  Egzorcyzm jest modlitwą, która szczególnie jest stosowana przy opętaniach. Przy innych sytuacjach to są inne modlitwy. To modlitwa błagalna, którą zanosi konkretny kapłan za konkretną osobę.

      2023-06-06 ks. Łukasz Gołaszewski o definicji egzorcyzmu

Ksiądz Gołaszewski dodał, że nie na wszystkie problemy duchowe potrzebny jest taki zabieg:

Na każdą sytuację stosować egzorcyzm to tak naprawdę mogłoby to też w duchowym takim rozwoju tej osobie zaszkodzić. Tutaj bardzo potrzebne jest rozeznanie i tak Kościół naucza i tak prowadzi, że bardzo istotną sprawą jest rozeznanie duchowe.

      2023-06-06 ks. Łukasz Gołaszewski o efektach egzorcyzmu

Msza święta stanowi pewny fundament jeśli chodzi o uwolnienie podsumowuje ksiądz Łukasz:

-Ja osobiście jestem bardzo takim dużym zwolennikiem wszystkiego, tak też Kościół głosi, nakierowywania na Eucharystię. Czasem słyszę w takiej potocznej mowie: “idę na Mszę uzdrowieniową” – każda Eucharystia jest taka. Tak naprawdę życie sakramentalne zawsze prowadzi do uwolnienia w takim też stopniu, na jaki człowiek pozwoli Panu Bogu działać w swoim życiu.

      2023-06-06 ks. Łukasz Gołaszewski o Eucharystii

Rozmowę z Gościem Dnia przeprowadził ksiądz Mariusz Szulc. Całe nagranie mogą państwo odsłuchać pod zdjęciem księdza Łukasza na naszej stronie głównej.

Autor M.D.

2023-06-06

Więcej informacji z tej kategorii