Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Kolejna kaplica Wieczystej Adoracji w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W kościele Bożego Ciała, znajdującym się w przy ul. Przykoszarowej w Łomży, została utworzona kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

3 maja bieżącego roku Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski poświęcił miejsce kultu eucharystycznego, którego pełna nazwa brzmi: Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu dla Pocieszenia Dusz Czyśćcowych.

 

      2023-05-04 ks. Radosław Kubeł 1

 

Skąd nazwa i sama idea? Jak powiedział przy okazji poświęcenia proboszcz parafii, ks. Radosław Kubeł: “Kościół Bożego Ciała polożony jest obok wielkiego cmentarza komunalnego. Z tej racji odczuwamy jako wierni i duszpasterze szczególną odpowiedzialność za zmarłych tu pochowanych. To nasi parafianie. Cmentarz nawiedza wiele osób.  Chcemy, aby przychodzili także do świątyni szukając u Boga pociechy i wspierając i zyskując odpust dla zmarłych. Ta kaplica ma służyć tym dwóm celom: osobistemu uświęceniu modlących się tutaj osób oraz wielkiemu duchowemu wsparciu dusz czyśćcowych. Jako parafia o imieniu Bożego Ciała jesteśmy zobowiązani do rozwijania kultu Eucharystii. Wierzymy, że to Pan Jezus wzbudza w ludziach pragnienie spotkania się z nim. Otwórzmy się więc na to zaproszenie i niech nie zabraknie nas u stóp Mistrza, dla którego wszystko żyje. Tu spotykamy Boga i naszych bliskich, którzy są juz u niego“.

 

      2023-05-04 ks. Radosław Kubeł 2

 

Kaplica jest czynna całą dobę. Prowadzą do niej lewe drzwi we froncie świątyni przy ulicy Przykoszarowej. Przy wejściu do oratorium znajdziemy szyld o sposobach, jakimi można wspomóc zmarłych.

 

Parafia pw. Bożego Ciała w Łomży

 

Autor ES

2023-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...