Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Komunikat nt. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Łomżyńska kuria Diecezjalna wydała Komunikat dotyczący 56. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, Tadeusz Bronakowski, podkreśla, że „nasze działania duszpasterskie, wszelkie inicjatywy, które służą umocnieniu trzeźwości osobistej i społecznej, powinny mieć na uwadze zarówno złożoność problemów uzależnień, jak i konieczność pełnego, całościowego traktowania każdego człowieka”.

Więcej o komunikacie nasz reporter Maciej Dąbrowski:

Aktualny rok pracy apostolskiej przeżywany jest w Kościele w Polsce pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem” i nawiązuje on do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W tym roku Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpocznie się w niedzielę 19 lutego, a zakończy w sobotę 25 lutego. Przekazujemy Księżom Proboszczom, Duszpasterzom oraz świeckim liderom ruchów i stowarzyszeń kościelnych „Vademecum Apostoła Trzeźwości 2023” przygotowane przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski. Zawarte w nim materiały to modlitewnik z nabożeństwami, artykuły, świadectwa i inne materiały do duszpasterskiego wykorzystania w parafii.

      2023-02-14 Maciej Dąbrowski o komunikacie

Vademecum jest do odebrania na furcie Kurii Diecezjalnej w Łomży oraz dostępne jest w formie elektronicznej na stronie internetowej kurii Diecezjalnej.

Maciej Dąbrowski/Łomżyńska Kuria Diecezjalna

Autor M.D.

2023-02-14

Więcej informacji z tej kategorii