Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Konferencja prasowa – “Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Uczestnicy dzisiejszej (13.09.) konferencji dotyczącej festiwalu ‘Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II’ wspominali papieża Polaka.

O pielgrzymce Ojca Świętego do Polski mówił Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, Tadeusz Bronakowski:

-Święty Jan Paweł II przywiózł nam program na czas wolności. Tym programem był Dekalog. “Oto dziesięć słów” mówił w Koszalinie, “od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość narodu, Polski, Europy i świata”. Ojciec Święty prosił nas, abyśmy szli tą drogą, która jest wskazana w Dekalogu, w Dziesięciu Bożych Przykazaniach.

      2023-09-13 Biskup Tadeusz Bronakowski o pielgrzymce papieża

Ksiądz Jan Krupka, rzecznik Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej dodał, że słowa papieża motywowały do życia:

-Jemu zależało na tym, żebyśmy też nasze codzienne życie, osobiste, małżeńskie, rodzinne i społeczne jak najlepiej organizowali i przeżywali je w sposób najowocniejszy i dlatego myślę, że dobrze jest, że mamy takie spotkanie piątkowe, ale też każde nasze sięgnięcie wciąż do tego skarbca, który nam pozostawił Jan Paweł II, pozostaje dla nas czymś niesamowicie potrzebnym i bardzo owocnym.

      2023-09-13 Ksiądz Jan Krupka o przekazie papieskim

Od papieża mogliśmy usłyszeć dużo o wolności kontynuuje ksiądz Paweł Nocko, Przewodniczącego Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Łomżyńskiej:

Święty Jan Paweł II był tą iskrą nadziei i uczył nas w jaki sposób mamy tę odzyskaną na nowo wolność odczytywać, pielęgnować i wcielać w naszą codzienność i jestem przekonany, że to piątkowe spotkanie, kiedy też w liturgii wspominamy Matkę Bożą, bo jest to wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, będzie dla nas taką iskrą rozpalającą nasze życie wiarą.

      2023-09-13 Ksiądz Paweł Nocko o papieżu

Wspomnienia o świętym Janie Pawle II będą towarzyszyły nam podczas festiwalu podsumowuje ksiądz Mariusz Szulc, dyrektor Radia Nadzieja:

-To jest piękne, że podczas tegorocznego spotkania, podczas festiwalu “Iskra Nadziei” będziemy mieli okazję przypomnieć sobie nauczanie świętego Jana Pawła II dotyczące zwłaszcza szóstego przykazania, ale też wartości płynących z uprawy ziemi, słowa skierowanego do rolników na błoniach Miłosierdzia Bożego i przez te treści będziemy mogli wspólnie raz jeszcze przeżyć tę pielgrzymkę do Łomży.

      2023-09-13 Ksiądz Mariusz Szulc o wspomnieniach

II edycja festiwalu ‘Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II’ odbędzie się 15 września przed łomżyńską katedrą.

 

Fotorelacja z konferencji dostępna jest poniżej.

Autor M. D.

2023-09-13

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...