Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Konkurs “Szopek Rodzinnych” w zambrowskiej parafii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie organizuje konkurs pod nazwą “Szopka Rodzinna”. Prace mają na celu między innymi wspólną integrację dzieci z rodzicami oraz szerzenie kultury chrześcijańskiej.

O znaczeniu konkursu mówi ksiądz doktor Wojciech Nowacki, proboszcz parafii:

-To już trochę tradycja naszej wspólnoty parafialnej. W zeszłym roku zapraszaliśmy dzieci, żeby przygotowały według własnego pomysłu bombkę bożonarodzeniową. Kreatywność dzieci nas zaskoczyła. W tym roku chcieliśmy włączyć do takich właśnie plastycznych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia całe rodziny wiedząc, że szczególnie mniejsze dzieci nie stworzą pracy bardziej skomplikowanej, a budowanie szopki rodzinnej może być wspaniałą okazją do zintegrowania całej rodziny.

      2023-12-06 Ksiądz dr Wojciech Nowacki o integracji rodzin

Proboszcz dodaje, że tradycja pozwoli na głębsze przeżywanie świąt Bożego Narodzenia:

-Ufam, że także tym razem w Zambrowie dzieci z naszej parafii będą mogły włączyć swoich rodziców do takiej bardzo pouczającej trochę zabawy, a trochę takiej duchowej przygody przygotowywania się na cud Bożego Narodzenia na przeżycie duchowe. Plastyka stanowi takie narzędzie do głębszego przeżywania tych duchowych treści do otwierania się na przyjście Jezusa Chrystusa, który dla nas stał się człowiekiem, narodził się dzieciątkiem w Betlejem.

      2023-12-06 Ksiądz dr Wojciech Nowacki o stworzeniu szopek

Prace konkursowe należy dostarczyć do kościoła nie później niż 17 grudnia, a wręczenie nagród laureatom nastąpi 5 dni później.

Autor M.D.

2023-12-06

Więcej informacji z tej kategorii