Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Kościół wspomina św. Faustynę Kowalską

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, która 90 lat odbyła swoje pierwsze spotkanie z Panem Jezusem. Z tej okazji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbywają się uroczystości odpustowe.

Wspominamy dziś bohaterkę, która poświęciła swoje życie mówi proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, ks. prałat Jerzy Abramowicz:

– Siostra Faustyna tak jak dała się ponieść, poprowadzić się Jezusowi to przede wszystkim właśnie zwrócić uwagę na program życia, które zaczyna się w pełni w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uświadomić sobie, że Jezus żyje pośród nas. 

      2021-10-05 ks. prałat Jerzy Abramowicz o Faustynie Kowalskiej 1

Swoim życiem pokazała, że życie zależy od Pana Boga dodaje ks. prałat Jerzy Abramowicz:

– Widzimy też jej duchowe wzrastanie, które mówi o upodobnieniu się w pełni, w tym pięknie miłości, relacji i miłości i w świecie między ludźmi, w całym stworzeniu, które właśnie jest w Jezusie Zmartwychwstałym, ale przede wszystkim w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. 

      2021-10-05 ks. prałat Jerzy Abramowicz o Faustynie Kowalskiej 2

Uroczystości odpustowe odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży o godzinie 18:00. Odbędzie się Msza Święta wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Faustyna Kowalska – apostołka Bożego miłosierdzia urodziła się 25 sierpnia 1905 roku w Głogowcu. Jezus Chrystus przekazał poprzez Siostrę Faustynę nowe formy kultu: obraz podpisany słowami “Jezu Ufam Tobie”, święto Miłosierdzia, nową koronkę do miłosierdzia Bożego oraz modlitwę odmawianą w chwili Jego konania na krzyżu, która została nazwana Godziną Miłosierdzia.

Od 1934 roku, przez cztery ostatnie lata życia, siostra Faustyna pisała “Dzienniczek”, w którym ujawnia swoje przeżycia duchowe oraz głosi orędzie miłosierdzia, które przekazał jej Chrystus.

Siostra Faustyna zmarła w wieku 33 lat, 5 października 1938 roku w klasztorze w Krakowie-Łagiewnikach. Kontynuacją misji siostry Faustyny zajął się Apostolski Ruch Bożego Miłosierdzia, który poprzez świadectwo życia, czyny, słowa i modlitwę głosi światu orędzie Miłosierdzia.

18 kwietnia 1993 roku papież Jan Paweł II wyniósł ją do chwały ołtarzy, a 30 kwietnia 2000 roku została zaliczona do grona świętych Kościoła. Relikwie Siostry Faustyny znajdują się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Maciej Dąbrowski/red. pg

Hits: 33

Autor P. G.

2021-10-05

Więcej informacji z tej kategorii