Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Lekcje religii w szkołach

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Zmniejszenie lekcji religii w szkołach bardzo nas niepokoi, bo naszym zadaniem jest to, by stale przypominać, że Bóg istnieje” mówiła na antenie Radia Nadzieja siostra Natalia Śliwińska- boromeuszka.

Jako nauczyciel katechezy podkreśliła, że wiara niejednokrotnie zmieniła młodego człowieka i pokazała lepszą, życiową ścieżkę:

-Obecnie nasze zadanie polega na przypominaniu, siostry zakonne, kapłani i katecheci przypominamy młodemu pokoleniu o istnieniu Pana Boga. Mogę przybliżyć taki przykład, który otwiera oczy i pokazuje jak bardzo jesteśmy potrzebni w szkole: Mój uczeń, był wypisany z religii i wystarczyło, że zaczęliśmy go angażować w przygotowanie jasełek, przygotowanie występu artystycznego i po kilku miesiącach mówi, że jednak chciałby zapisać się na lekcje religii, bo chce więcej usłyszeć i angażować się w sferę religijną. Katecheza jest bardzo potrzebna i konieczna w szkole, bo tam młodzież spędza najwięcej czasu i tam tworzą się relacje i poznają ludzi. Po szkole już do kościoła nie przyjdą, bo są inne zajęcia. 

      2024-01-26 siostra Natalia Śliwińska

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało, aby ilość lekcji religii w szkołach zmniejszyć do jednej tygodniowo. Dodatkowo miałyby odbywać się na pierwszej, bądź ostatniej godzinie zajęć lekcyjnych.

Autor W M

2024-01-26

Więcej informacji z tej kategorii