Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: “Noc Konfesjonałów” w Wielkim Tygodniu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Wielkim Tygodniu po raz 14. rusza akcja ‘Noc konfesjonałów’, której celem jest uświadomienie duchowego wymiaru nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Ks. Grzegorz Adamski, ogólnopolski koordynator akcji podkreśla, że motywem jest to, aby jak najwięcej wiernych skorzystało z Sakramentu Spowiedzi Świętej i przygotowało swoje serce na zmartwychwstanie Chrystusa:

-Przy tworzeniu Nocy Konfesjonałów towarzyszyły nam dwa cele. Pierwszy to był ten pragmatyczny, pastoralny – powrót z emigracji Polaków na święta. Rekolekcje w parafiach już były zakończone, spowiedź wielkopostna również i wielu ludzi zostawało bez możliwości wyspowiadania się. To była jedna grupa, ale druga wiadomo, że człowiek z aktywnością wchodzi coraz bardziej w noc, ale również ludzie coraz dłużej pracują w niektórych zawodach – to był ten pomysł, żeby otworzyć kościoły w nocy, kiedy na pewno wszyscy mają czas. Drugi cel, ponieważ koncentrujemy się mocno na tych zewnętrznych przygotowaniach, natomiast istotą tych świąt jest nowe życie. Cała symbolika, chociażby jajek, które święcimy to symbol nowego życia i Wielkanoc ma doprowadzić nas do nowego życia – zacząć inaczej myśleć o sobie i o swojej relacji do Boga.

      2024-03-22 Ks. Grzegorz Adamski o inicjatywie

W akcję ‘Noc Konfesjonałów’ zaangażowała się m.in parafia pw. św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży, gdzie z Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie można skorzystać w Wielki Piątek. Kapłani będą czekać na wiernych do późnych godzin nocnych-mówi ks. Dariusz Nagórski, proboszcz parafii:

-U nas w Wielki Piątek spowiadamy do północy i całą Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej później spowiadamy w ciągu dnia. Zapraszamy, jeśli ktoś ma taką potrzebę do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, czy to są studenci wracający do Łomży, czy ktoś z zagranicy czy w ogóle ktoś się waha ze spowiedzią. Późny wieczór czy noc jest dobrym czasem, żeby zrobić sobie dobry rachunek sumienia i spokojnie pojednać się z Panem Bogiem przed tymi najważniejszymi świętami.

      2024-03-22 Ks. Dariusz Nagórski o realizacji inicjatywy

W akcję angażują się parafie w całej Polsce. ‘Noc konfesjonałów’ po raz pierwszy odbyła się 2 kwietnia 2010 r. o godz. 21:37 dla upamiętnienia Jana Pawła II.

Autor M. D.

2024-03-22

Więcej informacji z tej kategorii