Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Maturzyści diecezji łomżyńskiej na Jasnej Górze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się pielgrzymka pierwszej grupy maturzystów diecezji łomżyńskiej. Młodzi ludzie pielgrzymują wraz ze swoimi katechetami i nauczycielami, aby przed tronem Matki Bożej zawierzyć swoje życie, egzamin dojrzałości i swoje przyszłe wybory.

O tej ważnej inicjatywie towarzyszenia maturzystom opowiada ks. Zbigniew Pyskło – Przewodniczący Wydziały Nauczania i Wychowania Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej:

– Młodzież wraz ze swoimi nauczycielami, często opiekunami są katecheci, ale nie tylko, pojawiają się również i dyrektorzy szkół. Wędrują do tronu Matki Bożej po to, aby przede wszystkim podziękować Panu Bogu za ten dar nauki w szkole średniej, ale też w jakiś sposób powierzyć Panu Bogu swoją przyszłość. Poprzez zawierzenie i egzaminu dojrzałości, i też tego czasu, który bezpośrednio jest związany z przygotowaniem do matur.

      2021-10-15 ks. Zbigniew Pyskło o pielgrzymce maturzystów 1

W programie pielgrzymki oprócz drogi krzyżowej, celebracji pokutnej, Mszy świętej, młodzież wysłucha konferencji nt. powołania, kontynuuje ks. Pyskło:

– Ta konferencja jest przede wszystkim poświęcona rozpoznawaniu swojego powołania, swojej drogi życiowej. Często myśląc o powołaniu mówimy o powołaniu do kapłaństwa czy do życia zakonnego, ale przede wszystkim w tej konferencji chcemy uzmysłowić tym młodym ludziom sens powołania. Że to powołanie ma znacznie szerszy zakres i zasięg, i chcemy też żeby ta młodzież w jakiś sposób świadomy rozpoznała tą swoją drogę życiową. 

      2021-10-15 ks. Zbigniew Pyskło o pielgrzymce maturzystów 2

Kulminacją pielgrzymowania będzie Msza święta sprawowana w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Janusza Stepnowskiego. Ostatnim punktem będzie Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

ks. Paweł Nocko

Hits: 118

Autor P. G.

2021-10-15

Więcej informacji z tej kategorii