Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Misje święte w Dąbrówce

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Sanktuarium św. Anny w Dąbrówce k. Ostrołęki przygotowuje się do uroczystości z okazji 130-lecia powstania parafii.

Aby pomóc wiernym duchowo przeżyć wydarzenie do niedzieli (28.04) w Sanktuarium trwają Misje św. czyli szczególne nabożeństwa, które mają zjednoczyć wspólnotę Kościoła – mówi ks. Artur Akimowicz, proboszcz parafii:

-Teraz przeżywamy Misje święte, które głoszą księża z Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Chcemy wejść w głębię tej rzeczywistości, która trwa u nas od 130 lat. To nie jest tylko zewnętrzna uroczystość, ale chcemy odnowić się duchowo, w relacjach ze sobą jako wspólnota Kościoła i stąd właśnie są te Misje.

      2024-04-26 Ks. Artur Akimowicz o Misjach świętych

Główne uroczystości jubileuszowe w Sanktuarium św. Anny odbędą się 1 maja:

-Pierwszego maja nasza wspólnota przeżywa również Odpust świętego Józefa Rzemieślnika, więc o godzinie 12.00 będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Janusza Stepnowskiego – biskupa łomżyńskiego. Na to spotkanie zostali zaproszeni również goście i ci wszyscy, którzy nas wspomagają.

      2024-04-26 Ks. Artur Akimowicz o wydarzeniu

Misje to szczególne rekolekcje i nabożeństwa, które przeprowadzane są co kilka lat dla wiernych z całej parafii. Ich celem jest umocnienie i odnowienie wiary.

Autor M. D.

2024-04-26

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...