Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Młodzi pielgrzymują na Jasną Górę z nauczaniem świętego papieża

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś na Jasną Górę przybyło 2,5 tys. maturzystów z archidiecezji lubelskiej.

Pielgrzymka jest naszym świadectwem wiary – podkreślali młodzi. Pielgrzymkę rozpoczęli Drogą Krzyżową na Wałach. W rozważaniach towarzyszy im nauczanie św. Jana Pawła II.

Chcemy zawierzyć naszą przyszłość Maryi, a od papieża Polaka uczyć się miłości do bliźniego i wytrwałości w życiu– mówili młodzi:

Chciałam przyjechać na pielgrzymkę, żeby powierzyć tę maturę Maryi. Mam nadzieję, że też pomoże mi w wyborze dalszej drogi.

-Od tego zależy, czy potem się dostaniemy na studia ale raczej liczymy, że będzie dobrze.

-Fala hejtu nie zmieniła dla mnie postrzegania świętego Jana Pawła II. Dla mnie jest to święty.

-Na pewno był osobą wytrwałą, dążącą do celu. Chciałabym być taka, jak on.

      2023-09-26 Młodzi o pielgrzymce

Ks. Krzysztof Gałan, Dyrektor Wydziału do Spraw Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej podkreślił, że zadaniem każdego z nas jest dawanie świadectwa wiary i tego też chcą się uczyć od św. Jana Pawła II:

-Teraz nie jest już czas wstydzić się Jezusa Chrystusa, wstydzić się Ewangelii. Na naszych sztandarach chcemy Chrystusa i Jego Ewangelię. Jan Paweł II to hasło, które miał w swoim zawołaniu “Totus Tuus”, czyli wszystko postawiłem tak na prawdę na Maryję, więc bycie tutaj będzie dla młodych myślę taką lekcją zaufania i zawierzenia Matce Bożej.

      2023-09-26 Ksiądz Krzysztof Gałan o świadectwie

Uczniowie z archidiecezji lubelskiej zjednoczą się na Mszy św. w Bazylice o godz. 16.00. Eucharystii przewodniczył będzie lubelski biskup pomocniczy Adam Bab.

Radio Jasna Góra

Autor M. D.

2023-09-26

Więcej informacji z tej kategorii