Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Msza św. walentynkowa “Żar Ognia- Zakochani u Świętego Walentego”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Żar ognia – zakochani u świętego Walentego” – to myśl przewodnia Mszy Świętej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (11.02.2024) u Sióstr Benedyktynek w Łomży w intencji zakochanych.

Jak co roku zaproszeni są na nią narzeczeni, małżonkowie, a także wszyscy poszukujący miłości. Zachęcamy, aby przyjść i prosić o piękne uczucia dla siebie czy najbliższych. To będzie Msza inna niż wszystkie- mówi Duszpasterz Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, ks. dr Jacek Kotowski:

“Obrzęd błogosławienia pierścionków zaręczonych, które są ważne w narzeczeństwie, później obrzęd błogosławieństwa narzeczonych relikwiami św. Walentego, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie można także podejść do Tabernakulum i wypowiedzieć swoje intencje  radości i smutki będąc blisko Jezusa Eucharystycznego. Będzie także okazja podejść do kraty, za którą Siostry żyją w Łomży od 400 lat, gdzie modlą się za wiernych, pieką komunikanty, opiekują się oknem życia.”

      2024-02-07 ks. Jacek Kotowski o Mszy św.

Bardzo ważne jest, aby młodzi prosili Boga o łaski:

“Nawet w przysiędze kiedy mówimy, że ślubujemy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, dodajemy słowa: “…Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci” i nie chodzi o to, aby wydłużyć przysięgę małżeńską. Aby być wiernym mężem, żoną, aby trwać na dobre i na złe trzeba prosić o pomoc całe niebo, żeby wypełnić to co ślubuje się ukochanej osobie. Chcemy pokazać, że w pięknej, modlitewnej atmosferze łatwiej jest prosić o łaski, aby kochać i być kochanym.”

      2024-02-07 ks. Jacek Kotowski o uczuciach

Msza św. zostanie odprawiona w Kościele Panien Benedyktynek w Łomży przy ulicy Dwornej 32, o godzinie 17:00. Na wszystkich czeka specjalna walentynka, przygotowana przez Siostry Benedyktynki.

Autor K. P.

2024-02-07

Więcej informacji z tej kategorii