Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Niedziela Palmowa – rozpoczęcie najważniejszego tygodnia

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wielki Tydzień to czas, w którym szczególnie uświadamiamy sobie, że Chrystus – Zbawiciel uniżył się, cierpiał i został ukrzyżowany dla naszego zbawienia.

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień dla każdego chrześcijanina – ucznia Jezusa. To początek czasu, w którym radość zmieszana będzie z bólem i zdradą, a potem cierpienie z triumfem i chwałą.

W Niedzielę Palmową wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Mieszkańcy tego miasta cieszyli się, chcieli obwołać Pana Jezusa królem. Radośnie wołali, dziękując Bogu za cuda czynione przez Jego Syna. Kładli Chrystusowi pod nogi płaszcze i suknie, ozdabiali drogę kwiatami i gałązkami palmowymi. Myśleli, że zostanie On ich królem i uczyni ich bogatym narodem. Jeszcze nie wiedzieli, że wkrótce Jezus zostanie skazany na  śmierć i zabity.

Jezus wkracza do Jerozolimy w chwale, zapowiadającej Jego mękę i pogrzeb. Od NiedzieliPalmowej Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Wjazd na osiołku do Jerozolimy jest początkiem i zapowiedzią królewskiego triumfu Jezusa po zmartwychwstaniu.

Wielki Post uwieńczony jest Misterium Wielkiego Tygodnia. Razem z Jezusem idziemy do Wieczernika i na Kalwarię po to, aby później cieszyć się Jego zmartwychwstaniem.

 

Anna Borawska

 

foto: Pixabay

Autor ES

2023-04-02

Więcej informacji z tej kategorii