Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Nocna Męska Piesza Pielgrzymka do Nowej Osuchowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To będzie niezwykła noc. Z soboty (16.03.2024) na niedzielę (17.03.2024) z Ostrowi Mazowieckiej wyruszy Nocna, Męska Piesza Pielgrzymka. Marsz uczestników rozpocznie się wieczorem o godzinie 20.15 w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, a zakończy w Sanktuarium Matki Bożej w Nowej Osuchowej.

Mężczyźni potrzebują zaświadczyć o swojej wierze i wzmacniać swoje relacje ze Stwórcą prosząc Go o łaski mówi organizator pielgrzymki, ksiądz Marek Żmijewski:

To jest taka odpowiedź na dzisiejszą potrzebę formowania męskich serc. Mężczyźni podejmują takie wyzwanie w konkretnych intencjach. W Ostrowi Mazowieckiej gromadzą się oni w różnych miejscach w ciągu roku i widać tam taką wiosnę męstwa, duchowości mężczyzn, którzy trwają z Różańcem i obwieszczają Dobrą Nowinę o wierze. Ta pielgrzymka jest takim zaproszeniem, a jednocześnie wyzwaniem dla mężczyzn.

      2024-03-11 Ksiądz Marek Żmijewski o męskiej pielgrzymce

Pielgrzymka mężczyzn odbywa się w szczególnym czasie i ma swój konkretny cel:

Chcemy iść w konkretnej intencji: modlić się za Ojczyznę, za rodziny, za wszystkich ojców i Kościół. Myślę, że to w męskim wydaniu jest to wyzwanie, bo podejmowane jest w godzinach nocnych. Tę pielgrzymkę przypisujemy też w uroczystości świętego Józefa, którego wspominamy 19 marca. Zawsze w okolicach tej daty wyruszamy w tę drogę. Ogromna zachęta dla wszystkich mężczyzn: mężów, ojców, dziadków, synów, aby jednoczyć się w ten sposób i ruszać w tę drogę. Cel i intencja jest szczytna. Warto się modlić i też pokazać, że Kościół stoi na męstwie prawdziwych mężczyzn i warto o to walczyć.

      2024-03-11 Ksiądz Marek Żmijewski o uczestnicwie i intencjach

Trasa pielgrzymki będzie liczyć około 14 kilometrów.

Na koniec wydarzenia, około północy przewidziana jest Msza święta, a tuż po niej nastąpi czas na braterskie spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku.

Autor M. D.

2024-03-11

Więcej informacji z tej kategorii