Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: 25. rocznica święceń kapłańskich w Diecezji Łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś (22.05) siedemnastu księży z Diecezji Łomżyńskiej obchodzi jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji w południe w Katedrze została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Janusz Stepnowski.

Ordynariusz Diecezji w homilii kierował słowa do duchownych, którzy obchodzą swoje święto, doceniając ich służbę:

      2024-05-22 Homilia ks. bp Janusza Stepnowskiego

Jednym z jubilatów jest ks. kan. dr Zbigniew Pyskło, który podkreśla, że doświadczenia na początku kapłaństwa dały mu siłę, aby trwać w wierze w Jezusa i przezwyciężać z Nim swoje trudności:

-To był czas, kiedy w to kapłaństwo weszliśmy z entuzjazmem i zapałem, to nie znaczy, że nadal nie ma w nas tego entuzjazmu i zapału, ale jeżeli idziemy do kapłaństwa z pełnym powołaniem, entuzjazmem to każdy dzień niesie zupełnie nowe wyzwanie. Te wyzwania rzeczywiście są dla nas takim motorem napędzającym, które w jakiś sposób powodują to, że dodają nam energii w przezwyciężaniu różnych trudności. My głosimy Chrystusa i to było w naszym życiu najważniejsze i myślę, że to pozostanie do końca. O to dziś Pana Boga prosimy, ale też za to dziękujemy.

      2024-05-22 Ks. Zbigniew Pyskło o doświadczeniach kapłaństwa

Ks. Zbigniew Pruszyński, który także obchodzi dziś swój duchowy jubileusz wspomina początki kapłaństwa:

-Jeśli chodzi o początki mojej drogi to wzrastałem w klimacie, bo dwóch braci stryjecznych księżmi i siostra zakonna też stryjeczna, więc tak na prawdę w tym klimacie się wzrastało. Wejście do seminarium to dla mnie było z jednej strony coś nowego, bo jednak to zmiana życia po technikum, ale z drugiej strony to było dla mnie takie naturalne.

      2024-05-22 Ks Zbigniew Pruszyński o swoim powołaniu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor M. D.

2024-05-22

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...