Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Ogólnopolska Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w diecezji łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W diecezji łomżyńskiej odbyło się dziś spotkanie dotyczące Ogólnopolskiej Peregrynacji relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. W rozmowach uczestniczyli: Biskup Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski wraz z księżmi proboszczami parafii, które włączyły się w tę inicjatywę.

Ustaliliśmy szczegóły jak Peregrynacja będzie wyglądała w naszej diecezji- informuje ksiądz dr Jacek Kotowski, Duszpasterz Rodzin Diecezji Łomżyńskiej:

Dzisiaj z księżmi proboszczami rozmawialiśmy o programie, ponieważ peregrynują relikwie, ale peregrynuje również obraz Rodziny Ulmów, więc kto go przywita, kto go pożegna, jakie będą modlitwy i spotkania, czy Adoracja całoroczna czy w ciągu dnia. Wszystkie tematy, które poruszaliśmy miały na celu to, żeby jak największa ilość osób dowiedziała się o tym, że będą relikwie.

      2024-04-11 Ksiądz dr Jacek Kotowski o przebiegu spotkania

Naszym celem jest to, aby każdy dowiedział się kim jest Błogosławiona Rodzina Ulmów- mówi ks. Kotowski:

-Tam są małżonkowie, rodzice, gromadka dzieci i dziecko nienarodzone, więc każda grupa, jak tylko przyjdzie do Kościoła znajdzie dla siebie coś u Rodziny Ulmów, co będzie mogła przełożyć na swoje życie, ale też każdy niezależnie od tego, czy żyje w rodzinie, w małżeństwie, czy jest dzieckiem może znaleźć w nich też piękny przykład i wziąć coś dla siebie, żeby skorzystać i uczynić swoje życie rodzinne, małżeńskie czy dziecięce, uczniowskie bardziej lepszym i odpowiedzialnym.

      2024-04-11 Ksiądz dr Jacek Kotowski o Błogosławionej Rodzinie

Ksiądz Kazimierz Wądołowski, kustosz Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie dodaje, że Peregrynacja relikwii zbiegnie się w czasie z wyjątkową pielgrzymką:

-Przygotowujemy się na razie tak duchowo. Nastawiamy się, ale myślimy już o organizacji całego wydarzenia, tym bardziej, że to wydarzenie – Peregrynacja relikwii zbiega się z pielgrzymką matek w stanie błogosławionym. W niedzielę, 19 maja będą matki w stanie błogosławionym, małżeństwa oczekujące na narodziny dziecka poczętego. Tak, jak w każdą trzecią niedzielę maja każdego roku mamy takie spotkanie diecezjalne, więc w tym roku zbiega się to również z przyjęciem relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów i cieszymy się, że to wszystko razem będzie połączone.

      2024-04-11 Ksiądz Kazimierz Wądołowski o dwóch wydarzeniach

Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w diecezji łomżyńskiej odbędzie się w dniach od 18 do 25 maja zaczynając od Wyszkowa, a kończąc na Myszyńcu.

Autor M. D.

2024-04-11

Więcej informacji z tej kategorii