Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Ostrołęcka parafia zaprasza na Warsztaty Duchowe dla młodzieży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna


Najbliższa sobota (09.03.2024) w parafii pw. świętego Franciszka z Asyżu w Ostrołęce będzie okazją do wspólnej modlitwy i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzież z diecezji łomżyńskiej spotka się  na warsztatach duchowych prowadzonych przez Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza z Ostrowi Mazowieckiej.

Do wspólnego udziału w wydarzeniu zaprasza ksiądz Szymon Biedrzycki, wikariusz ostrołęckiej parafii:

-Chcę zaprosić młodzież naszej diecezji na dzień skupienia młodzieży, który odbędzie się w najbliższą sobotę w naszej parafii w Ostrołęce. To jest dobra okazja do tego, abyśmy zapoznali się z młodzieżą diecezjalną i miło spędzili czas w duchu chrześcijańska i modlitwy do Pana Boga.

      2024-03-05 Ksiądz Szymon Biedrzycki o warsztatach duchowych

To będzie wyjątkowa okazja do wspólnej integracji dodaje ksiądz Szymon:

Zapewniamy dobrze spędzony czas i oczywiście Pana Boga. Spotkanie zakończymy modlitwą Mszy Świętej i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Parafia pw. świętego Franciszka czeka na was, drodzy, młodzi przyjaciele.

      2024-03-05 Ksiądz Szymon Biedrzycki o programie

Młodzież dowie się jak pokonywać przeciwności losu wspólnie z Jezusem- podsumowuje jeden z prowadzących warsztaty, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży – ksiądz Marek Żmijewski:

Podczas warsztatów dowiemy się tego, jak zwyciężać, czyli “Jak przejąć władzę”. To jest takie szukanie drogi królowania Chrystusa, czyli jak zwyciężać i Jezus uczy nas tego, że właśnie przez służbę. Takim celem Jego prowadzenia jest pokazanie, że warto nieść świadectwo w tym świecie, czyli służyć swoją postawą niesienia Ewangelii. To jest właśnie ta droga przejmowania władzy dzisiaj na wzór Chrystusa, który służy. Tego chcemy się uczyć, bo Kościół dziś potrzebuje świadków i to jest taki czas warsztatów duchowych dla młodych, w którym chcemy uczyć tej służby i pokazywać Dobrego Boga, który daje nam tego wzór.

      2024-03-05 Ksiądz Marek Żmijewski o temacie spotkania

Warsztaty odbędą się w godzinach 9.30 – 19.00, a zapisy są możliwe przez kod QR dostępny na plakacie poniżej.

Autor M.D.

2024-03-05

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...