Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Papież Franciszek obchodzi 11. rok pontyfikatu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

13 marca 2024 roku przypada 11. rocznica wyboru Jorge Mario Bergoglio na papieża. Franciszek został mianowany na Stolicę Piotrową jako 266. papież.

Urząd Piotrowy to posługa, którą zapowiedział Jezus podkreśla ksiądz Jan Krupka z Diecezji Łomżyńskiej:

-Cieszymy się tym, że kolejny biskup Rzymu – papież objął tę funkcję przed 11 laty i jest to wyraz wypełniania się tego, o czym mówił Jezus. Jego słowa zaświadczyły, że kolejni następcy świętego Piotra, pierwszego papieża, będą pełnili tę funkcję prowadząc lud Boży, prowadząc Kościół tak, jak czyni to papież Franciszek w obecnym czasie, w XXI wieku.

      2024-03-12 Ksiądz Jan Krupka o rocznicy wyboru papieża

Ksiądz Jan wspomina słowa papieża Franciszka z początków jego służby:

-Cieszymy się, bo to pierwszy papież z Ameryki Łacińskiej pochodzący z Argentyny, który został wybrany do pełnienia tego urzędu. Pamiętamy o tym, o czym on sam od samego początku swojego pontyfikatu mówił, że liczy na naszą modlitwę i o tę modlitwę prosi. Franciszkowi chodziło o to, żeby wszyscy członkowie Kościoła, katolicy wspierali go w pełnieniu tej misji swoją osobistą modlitwą przed Bogiem.

      2024-03-12 Ksiądz Jan Krupka o modlitwie za papieża

Franciszek został wybrany na papieża 13 marca 2013 roku, a swoje imię przyjął po świętym Franciszku z Asyżu, patronie biednych i nędzarzy.

Autor M. D.

2024-03-13

Więcej informacji z tej kategorii