Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Parafia św. Anny w Kolnie otrzyma relikwie Polskich Męczenników z Pariacoto

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W najbliższą niedzielę 27 czerwca w parafii pw. św. Anny w Kolnie (ul. Kościelna 17) odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii I stopnia Męczenników z Pariacoto, czyli błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Są to franciszkańscy misjonarze, którzy 9 sierpnia 1991 r. zostali zamordowani w Pariacoto (Peru) przez terrorystów z maoistowskiego ugrupowania „Świetlisty Szlak”. Franciszkanie pracowali w Pariacoto na misjach wśród ubogich często mieszkańców andyjskich wiosek, a zostali beatyfikowani  5.XII.2015 r. w Chimbote (siedziba diecezji na terenie której posługiwali).

Relikwie zostaną już parafii św. Anny w Kolnie na zawsze, a uroczyste ich przekazanie będzie miało miejsce na Mszy Świętej o godz.  9.00. Relikwie przekaże br. Jan Hruszowiec, franciszkanin, Promotor Kultu Błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami (Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 ).

W roku 2021 świętujemy 30. Rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, dlatego – jeśli byliby Państwo zainteresowani rozmową z br. Janem Hruszowcem OFMConv  lub zrobieniem materiału z uroczystości w parafii albo napisaniem o Męczennikach z Pariacoto – przesyłam tę informację i zapraszam do kontaktu.

Anna Dąbrowska

Hits: 72

Autor J. E.

2021-06-24

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Młodzi dla młodych

Wiara: Młodzi dla młodych

Już w najbliższą niedzielę młodzi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łomży zapraszają młodych z całego miasta na...