Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Pielgrzymka kapłanów z diecezji łomżyńskiej do Zuzeli

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Prosili o dar świętości życia i nowe powołania – kapłani oraz seminarzyści z Diecezji Łomżyńskiej udali się dziś (23.05) z pielgrzymką do Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Kościoła Łomżyńskiego, Janusz Stepnowski, a homilię wygłosił biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej, Rafał Markowski.

Data pielgrzymki do Zuzeli nie jest przypadkowa, odbyła się bowiem w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spotkanie, w którym wzięło udział ok. 120 duchownych z diecezji było więc okazją do refleksji nad darem i istotą sakramentu kapłaństwa.

Wzloty i upadki są częścią naszego życia. Podobnie jest w kapłaństwie, dlatego dziś za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Rodaka prosimy o nowe powołania- podkreślał na antenie Radia Nadzieja bp Rafał Markowski:

-Tak jak dzieje religijne świata, tak również dzieje kapłaństwa, to pewna sinusoida tzn. okresy kryzysów, później przychodzą okresy sukcesów. Kryzysy przychodzą, dotykają, ale nie są one po to, żeby się poddawać, tylko je pokonywać. Pamiętajmy, że istota kapłaństwa nigdy się nie zmienia, kapłaństwo to Eucharystia, sprawowanie Sakramentu, głoszenie słowa, posługa miłości – to elementy, które są niezmienne od momentu ustanowienia kapłaństwa po dzień dzisiejszy. 

      2024-05-23 bp Rafał Markowski

W studiu terenowym gościem ks. Mariusza Szulca był kustosz Sanktuarium bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, ks. Jerzy Krysztopa. Poniżej cała rozmowa:

      2024-05-23 ks. Jerzy Krysztopa

W tym roku, dokładnie 3 sierpnia przypada setna rocznica święceń kapłańskich bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Autor K. P.

2024-05-23

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...