Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Pielgrzymka Motocyklowa z relikwiami św. Andrzeja Boboli w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W niedzielę w Łomży odbędzie się III Pielgrzymka Motocyklowa Polski Północno-Wschodniej. O godz. 11:00 ulicami miasta, motocykliści przejadą w procesji z relikwiami św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Trasę rozpoczną od klasztoru Kapucynów. W południe odprawiona zostanie Msza święta w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, na którą zaprasza proboszcz parafii – ks. Andrzej Popielski:

-Od Ojców Kapucynów ruszamy 12 maja o godzinie 11.00, ale gromadzimy się już wcześniej. Motocykliści pochodzą z naszej Polski północno-wschodniej i dotychczas było ich około 200/300. O 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji motocyklistów, o 13.00 wyruszy parada ulicami naszego miasta, ale już bez relikwii świętego Andrzeja Boboli. Na miejscu będziemy mogli zobaczyć motocykle przeróżnej klasy. To jest niebywałe wydarzenie.

      2024-05-10 Ks. Andrzej Popielski o przebiegu trasy

O godz. 13:30 rozpocznie się Festyn Parafialny dedykowany św. Andrzejowi Boboli:

-Przewidujemy wiele atrakcji i między innymi scenę, na której wystąpi Zbigniew “Basti” Woźniak – raper, który mówi o Polsce, o naszej Ojczyźnie i o przywiązaniu. Gorąco zapraszamy. Podczas spotkania będzie też zespół młodzieżowy BrauPi, który również uświetni to nasze wydarzenie tak, jak studio wokalne, czy studio taneczne Pani Sylwii Karaszewskiej. Na miejscu będą też konkursy, prowadzone przez naszych braci Rycerzy świętego Jana Pawła II.

      2024-05-10 Ks. Andrzej Popielski o atrakcjach

Podczas wydarzenia Koła Gospodyń Wiejskich z regionu zadbają o poczęstunek.

Autor M. D.

2024-05-10

Więcej informacji z tej kategorii