Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Półkolonie u Matki Pocieszenia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W dniach 16-18 sierpnia w Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku odbył się II turnus półkolonii parafialnych. I turnus natomiast miał miejsce w dniach 5-9 lipca. Łącznie uczestniczyło w półkoloniach około 90 dzieci. Celem organizacji półkolonii było nie tyle zorganizowanie dzieciom czasu, co nade wszystko ukazanie im Mszy Świętej i modlitwy jako podstawy życia chrześcijanina. Przybliżenie Pana Boga jako Tego, który jest nam bliski, i że my przybliżamy się do Niego poprzez naszą modlitwę. Stąd mieliśmy codzienną Eucharystię i modlitwy w ciągu dnia, by ukazać, że jest czymś normalnym przyzywanie obecności Bożej w naszym życiu.

Atrakcji było wiele i myślę, że nie ma co ich wszystkich wyliczać. Niech wystarczy fakt, że nie było zarówno dnia tak w I jak i II turnusie, kiedy dzień zakończył się o planowanej porze. Powrót o godzinie 21 w dniach wyjazdowych był czymś normalnym. Nie było dziecka które, by spieszyło się do domu z powodu nudy, a więc my jako organizatorzy i opiekunowie chcieliśmy dzieciom ofiarować jak najwięcej. Najdłużej przebywaliśmy w parkach rozrywki. Nie zabrakło oczywiście historii. Odwiedziliśmy Wilczy Szaniec i Twierdzę Boyen w Giżycku. Sport w różnej postaci był na porządku dziennym. Mieliśmy spotkania z ciekawymi gośćmi, a nawet z uczestnikami popularnego programu telewizyjnego. Każdego dnia modliliśmy się o pogodę i nie było dnia przez łącznie 8 dni zarówno I jak i II turnusu, aby pogoda nam przeszkodziła w organizacji zaplanowanych atrakcji. Prognozy były różne, ale przecież wiemy, że to nasz Stwórca może wszystko. I to Jego należy prosić o pomoc. Wszystko odbyło się także bezpiecznie. Za to dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej. Za Ojcowską i Matczyną opiekę.

Szczególne podziękowania należą się: Pani Ali Żelaznej za jej ogromne zaangażowanie, wszystkim opiekunom, naszym niezawodnym kierowcom: Panu Michałowi i Panu Markowi, OSP Mały Płock i Gminie Mały Płock. Bóg zapłać dobroczyńcom. Na koniec podziękowania dla Księdza Kustosza Jana Pieńkosza za wspieranie inicjatywy i cenne rady. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony przez ten czas półkolonii parafialnych. Staraliśmy się tak jak potrafimy, resztę dopełnił Pan Bóg i Maryja.

x. R.K

Hits: 42

Autor J. E.

2021-08-23

Więcej informacji z tej kategorii