Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Poświęcenie szkoły dla dzieci z Ukrainy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W podczęstochowskim Olsztynie uroczyście otwarto tymczasową szkołę dla dzieci i uczniów z Ukrainy. Znajduje się ona w budynku przyszłego centrum rehabilitacji i wsparcia psychospołecznego im. św. Jana Pawła II.

Szkoła mieści 10 sal lekcyjnych dla uczniów z klas I-VIII, pokój nauczycielski oraz salę spotkań. Podczas uroczystego otwarcia metropolita częstochowski abp Wacław Depo zainicjował wspólną modlitwę, po której przeciął symbolicznie wstęgę, a następnie poświęcił poszczególne sale:

 

      2025-01-25 abp Wacław Depo

 

Szkoła będzie prowadzona tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Wszystko ma zależeć od długości i przebiegu wojny – mówi ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej:

 

      2023-01-25 ks. Marek Bator

 

W pomoc przy tworzeniu i zaadaptowaniu budynku na potrzeby edukacyjne włączyli się m.in. przedstawiciele Rycerzy Kolumba. Szymon Czyszek, przedstawiciel Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba w Polsce powiedział, że nie jest to jednostkowy przypadek pomocy dzieciom i dorosłym z Ukrainy:

 

      2023-01-25 Szymon Czyszek

 

Obecnie w placówce uczy się blisko 80 uczniów prowadzonych przez 12 nauczycieli. Nauczanie odbywa się w języku ukraińskim wzbogaconym programem nauki języka polskiego.

 

xes/RF

 

 

Autor ES

2023-01-25

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...