Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Poznaj prawdę o posłudze św. Jana Pawła II

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tygodniki katolickie odpowiadają na zarzuty kierowane pod adresem polskiego papieża.

W najbliższych numerach “Gościa Niedzielnego”, “Niedzieli” i Tygodnika “Idziemy” ukaże się specjalny dodatek.

Zawiera on rzeczową polemikę z oskarżeniami o rzekome lekceważenie przez Jana Pawła II skandali pedofilskich w Kościele.

Te zarzuty nie mają potwierdzenia w faktach – mówi redaktor naczelny tygodnika “Niedziela”, ks. dr Jarosław Grabowski.

-Jesteśmy przekonani, że takie szerokie podejście do tematu, zarysowanie też kim jest Jan Paweł II dla nas, co zrobił, co powiedział, jak bardzo był stanowczy wobec tego przestępstwa, jakim jest pedofilia potwierdza bezpodstawność oskarżeń i mam nadzieję, że pozwoli czytelnikom zrozumieć intencje, jakie za tymi oskarżeniami stoją.

      2023-01-27 Ksiądz Jarosław Grabowski o randze św. Jana Pawła II

Oczernianie św. Jana Pawła II ma na celu zniszczenie jego autorytetu – twierdzi zastępca redaktora naczelnego “Gościa Niedzielnego”, Bogumił Łoziński.

-Pojawia się oczywiście takie tłumaczenie, że chodzi o prawdę, że prawdę trzeba odkryć, trzeba pokazać, jak najbardziej, tylko że w tych wszystkich zarzutach, próbach przyklejenia Janowi Pawłowi II jakiś negatywnych rzeczy nie ma prawdy, dlatego, że są właśnie jakby takie pomówienia w związku z tym to musi być mniej lub bardziej świadomy atak na Papieża po to, żeby ten autorytet, do którego my się bardzo często odwołujemy zniszczyć.

      2023-01-27 Bogumił Łoziński o autorytecie

Specjalny dodatek, (który ukaże się w najnowszych numerach trzech tygodników katolickich), jasno ukazuje działania papieża w walce z dramatem pedofilii w Kościele – mówi redaktor naczelny Tygodnika “Idziemy”, ks. Henryk Zieliński.

-Jest omówione jakie argumenty brano za świętością Jana Pawła II. Pokazujemy także pewną ahistoryczność zarzutów, które padają. Pokazujemy postawę i zasługi Jana Pawła II w zwalczaniu pedofilii na tle epoki wskazując jak bardzo Jan Paweł II tą swoją postawą i nauczaniem wyprzedał wręcz to, co się działo w świecie i także w prawie karnym w tamtych czasach.

      2023-01-27 Ksiądz Henryk Zieliński o dodatku specjalnym

W specjalnym dodatku: “Jan Paweł II – Odkrywamy Prawdę”, który ukaże się w najnowszych numerach “Gościa Niedzielnego”, “Niedzieli” oraz Tygodnika “Idziemy”, znajdziemy artykuły m.in. takich publicystów jak: Milena Kindziuk, Grzegorz Polak, Grzegorz Górny, Bronisław Wildstein oraz ks. Dariusz Kowalczyk.

Radio Nadzieja objęło patronat medialny nad dodatkiem specjalnym o św. Janie Pawle II.

Autor M. D.

2023-01-27

Więcej informacji z tej kategorii

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....