W Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje kapłańskie pod hasłem ,,Troska o słuchanie Boga”.
To czas, kiedy księża mogą odnowić życie duchowe i wzmocnić swoje powołanie, a także wspólnie się modlić. Rekolekcje prowadzi ojciec Zdzisław Kijas, franciszkanin:
-To już 3 seria rekolekcji, które przeprowadzone są z okazji 100-lecia Diecezji Łomżyńskiej. Przewodnim tekstem biblijnym podczas rekolekcji jest fragment z Ewangelii św. Łukasza ,,Znalezienie Jezusa w Jerozolimie”. To przestrzeń do pytań, gdzie jest Jezus? W jakim momencie naszego życia obecnie się znajdujemy, czy podążamy za Jezusem?
,,Rekolekcje to dla kapłanów przede wszystkim czas refleksji” – podkreśla ks. Łukasz Brzostowski, wikariusz parafii Bożego Ciała w Łomży:
-Rekolekcje to czas, aby chociaż na krótki czas się zatrzymać i zastanowić się nad swoim kapłaństwem, nad tym jak funkcjonować, bądź dokonać rachunku sumienia, wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Rekolekcje potrwają do środy (19.11).






![Wiara: [14] Krzyż, lajki i hejt](https://radionadzieja.pl/wp-content/uploads/2025/11/nowe-stulecie-_942x628px2025-400x250.jpg)






