Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Rozpoczyna się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Warszawie rozpoczyna się dziś Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Hasłem wydarzenia, które potrwa do niedzieli są słowa: “W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste! – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego”. Kongres jest związany jest z przeżywaną w rym roku piątą rocznicą proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W stałym programie przewidziano wykłady oraz codzienną Eucharystię. Kongres rozpoczyna o godzinie 15.00 powitaniem biskupa Stanisława Jamrozka, delegata Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych. Wykład wprowadzający Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla wygłosi profesor Andrzej Flaga, przewodniczący dzieła intronizacji. Natomiast o 16.30 w bazylice świętego krzyża biskup Stanisław Jamrozek będzie przewodniczył Mszy świętej. Po kolacji dla gości, o 19.00 zaplanowano projekcję filmu “Wyszyński- zemsta czy przebaczenie”.

Jutro po całym dniu konferencji o 18.00 Eucharystii w bazylice świętokrzyskiej przewodniczył będzie arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Episkopatu Polski.

Na zakończenie kongresu, w niedzielę 7 listopada 2021 roku o godzinie 12.00 spod Bazyliki św. Krzyża wyruszy Orszak Jezusa Chrystusa Króla, który przejdzie do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Tam o 14.30 rozpocznie się Msza święta sprawowana przez arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego.

Kongres odbywać się będzie w Domu Technika NOT w Warszawie, natomiast transmisja będzie dostępna na stronie internetowej dzielointronizacji.pl/

IAR

Autor P. G.

2021-11-04

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 21 marca

Słowo Życia: 21 marca

WTOREK CZWARTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 5, 1-3a.5-16 Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W...