Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Spektakl poświęcony błogosławionemu kardynałowi w łomżyńskiej katedrze

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W piątek, 10 listopada w łomżyńskiej katedrze zostanie przedstawiony spektakl pt. ‘Non Possumus’. Widowisko historyczno-religijne poświęcone jest Prymasowi Polski, błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

O treści przedstawienia mówi reżyser sztuki, Sławomir Konarzewski:

-Poprzez ten spektakl mówimy o teraźniejszości, o naszej kondycji duchowej i moralnej obecnego pokolenia. Stawiamy takie pytanie bardzo ważne, może i odważne: “Co z nami się dzieje i co z nami się stało po śmierci Prymasa Wyszyńskiego, a także w jakimś stopniu jego wychowanków, więc błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki czy świętego Jana Pawła II?”

      2023-11-06 Sławomir Konarzewski o treści spektaklu

Reżyser dodaje, że obstawa spektaklu zasługuje na podziw:

-Dodatkowym atutem tego widowiska, który ułatwi nam taką pogłębioną refleksję to jest znakomita muzyka Pawła Andruszkiewicza i wspaniała gra grupy teatralnej Doliny Miłosierdzia z parafii pw. Miłosierdzia Bożego. To są wspaniali aktorzy, niby amatorzy, ale zachowujący się i grający na prawdę profesjonalnie, którzy swój wolny czas i wieczorno-nocny poświęcali właśnie na próby na ciężką pracę nad tym spektaklem.

      2023-11-06 Sławomir Konarzewski o obstawie spektaklu

Widowisko jest dla każdego zaprasza Sławomir Konarzewski:

-Efekty tego wysiłku, tej pracy już można było zauważyć przy pierwszej premierze 24 września, kiedy to widownia na stojąco dziękowała grupie teatralnej i mam nadzieję, że nie będzie gorzej 10 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich łomżyniaków, ale nie tylko, bo również widzów z całej Polski.

      2023-11-06 Sławomir Konarzewski o zaproszeniu

Spektakl odbędzie się o godz. 19.30. Plakat wydarzenia udostępniamy poniżej.

Autor M.D.

2023-11-06

Więcej informacji z tej kategorii