Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Spotkanie proboszczów diecezji łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj w Centrum Katolickim obok Szkół Katolickich w Łomży odbyło się spotkanie formacyjne księży proboszczów diecezji łomżyńskiej. O tym, dlaczego to było tak ważne wydarzenie mówi Wikariusz Biskupi ds. duszpasterstwa, ksiądz Jacek Czaplicki:

– Wymieniają się między sobą różnego rodzaju poglądami, także pewnymi propozycjami. Chodzi przede wszystkim o to, żeby się spotkać, użyć tej synodalności, czyli rozmowy, słuchania siebie na wzajem. Wspólnej troski o Kościół i wspólnego rozeznawania. To jesienne spotkanie ma charakter roboczy, formacyjny i charakter praktyczny. 

      2021-10-19 ks. Jacek Czaplicki o spotkaniu proboszczów

Mamy czasy trudne, pełne złudzeń i niepewności, dlatego ważne, aby przestrzegać pewnych zasad dodaje redaktor naczelny tygodnika “Idziemy”, ksiądz Henryk Zieliński:

– Czasy zamęty stanowią przede wszystkim wezwanie do jednoznaczności. I to dotyczy kapłanów, to dotyczy jednoznaczności w każdej sferze naszego życia. Począwszy od jednoznaczności w stroju, jednoznaczności w zachowaniu, w stylu życia. Jednoznaczności w sensie takiej totalnej przynależności do Chrystusa. Świat w czasach zamętu potrzebuje znaków. Znakiem jest tylko to, co jest czytelne. To co jest rozmyte już nic nie znaczy. 

      2021-10-19 ks. Henryk Zieliński o spotkaniu proboszczów

Spotkania formacyjne księży proboszczów odbywają się co roku u progu nowego roku duszpasterskiego.

Maciej Dąbrowski/ ks. Paweł Nocko

Hits: 165

Autor P. G.

2021-10-19

Więcej informacji z tej kategorii