Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Święto Ofiarowania Pańskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś, w święto Ofiarowania Pańskiego przypada 27. Dzień Życia Konsekrowanego. Jego hasłem są słowa: ‘Przyjąć Boga w tych, którzy są w potrzebie’.

W dziełach, w których pomagają zakonnicy i zakonnice, musi być serce i dziękczynienie – podkreślał prze Komisji Konferencji Episkopatu Polski do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego biskup Jacek Kiciński:

-Ojciec Święty Jan Paweł II w 1997 roku ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, to także Dzień Ofiarowania Pańskiego. Osoby konsekrowany przypominają ten dzień, który staje się darem dla innych ludzi, to okazja, abyśmy w kościele zobaczyli dzieła i posługę osób konsekrowanych. 

      2024-02-02 bp Jacek Kiciński

Hierarcha przypomniał, że posługa osób konsekrowanych jest nieoceniona:

-Są osoby, które uczą katechezy, prowadzą ośrodki itd. również są osoby, które wykonują swoją pracę i nie są dla nas widoczne. To okazja, aby wspomnieć o zakonach kontemplacyjnych, w których siostry zakonne modlą się za nas i cały Kościół.

      2024-02-02 bp Jacek Kiciński o osobach konsekrowanych

To dzień do refleksji nad darem życia poświęconego Bogu, a dla osób konsekrowanych dniem dziękczynienia za dar powołania- mówiła na antenie Radia Nadzieja siostra Agnieszka Kudelska.

-Dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli ten moment ofiarowania Jezusa w Świątyni, to szczególny dzień naszego oddania Bogu, wewnętrznego przeżywania i oddania się Jezusowi. 

      2024-02-02 siostra Agnieszka Kudelska

Powołanie do życia konsekrowanego, to całkowite oddanie się Chrystusowi- dodaje siostra Agnieszka.

-Każde powołanie, jest powołaniem do świętości, natomiast każda droga jest inna. Powołanie do życia konsekrowanego oznacza całkowite oddaniem się Jezusowi. Charakterystyczne jest to, że składamy trzy śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, które są na wzór Jezusa Chrystusa. 

      2024-02-02 siostra Agnieszka Kudelska o życiu konsekrowanym

Według statystyk z ostatnich lat w Polsce i zagranicą posługuje ponad 10 tysięcy polskich katolickich zakonników i zakonnic. W zakonach kontemplacyjnych w Polsce żyje ponad 1200 mniszek.

Autor W M

2024-02-02

Więcej informacji z tej kategorii