Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Świętowanie jubileuszów rozpoczęte

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu rok 2021 jest czasem przeżywania ważnych rocznic. Obchodzić będziemy dwa jubileusze: 370. rocznica powstania pierwszej parafii na Kurpiach i 100. rocznica poświęcenia świątyni. Uroczystości dziękczynne zostały rozpisane na cały rok. W ostatnich miesiącach odwiedziło nas wielu wspaniałych gości duchowych i świeckich, którzy przybliżyli nam znaczenie i wartość świątyni w chrześcijaństwie, a także historii Polski.

W niedzielę, 22 września br., gościliśmy kard Gerharda Müllera byłego Prefekta Kongregacji Nauki Wiary, który przewodniczył Mszy Świętej, rozpoczynającej obchody dziękczynne za dar Jubileuszy. W celebracji liturgicznej uczestniczył również przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, ks. mjr Marcin Janocha, kapelan Prezydenta.

W przyszłym miesiącu, we wrześniu, będziemy przeżywali misje jubileuszowe, które mają przygotować parafię do głównej uroczystości dziękczynnej.

Szczytem naszego dziękczynienia będzie Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, 25 września br. o godz. 11.00, na którą serdecznie zapraszamy duchownych i świeckich do Bazyliki Myszynieckiej.

Ks. Zbigniew Jaroszewski

Hits: 118

Autor J. E.

2021-08-23

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...