Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Tydzień Modlitw o Powołania dobiega końca

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jutro (27.04.2024) kończy się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W tym czasie Kościół szczególną modlitwą otacza osoby, które szukają swojej życiowej drogi.

Współczesnemu człowiekowi nie jest łatwo usłyszeć głos Boga – mówi Ks. Adam Filipowicz, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży:

-Pan Bóg powołuje nieustannie, bo kocha wszystkich ludzi i pragnie naszego zbawienia, także stale kieruje zaproszenie do pójścia za Nim. Człowiek jednak, zapatrzony w swoje doczesne oczekiwania i w to, co proponuje współczesny świat, nie zawsze jest gotów usłyszeć głos Bożego zaproszenia i otworzyć się na łaskę, jaką jest powołanie do służby Bogu.

      2024-04-26 Ks. Adam Filipowicz o powołaniach do służby

Służba Bogu może mieć jednak różne wymiary – podkreśla ks. Adam Filipowicz:

-Pamiętajmy, że mówiąc o powołaniu mamy na względzie nie tylko sakramentalne Kapłaństwo, ale także powołanie do życia zakonnego, do życia w instytutach świeckich, osób konsekrowanych, czy też do życia misyjnego i form wolontariatu. W tym wszystkim urzeczywistnia się głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu.

      2024-04-26 Ks. Adam Filipowicz o różnych formach służby

Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego w tym roku odbywa się pod hasłem ‘Zróbcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn”.

Autor M. D.

2024-04-26

Więcej informacji z tej kategorii