Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Uroczystość 50-lecia święceń kapłańskich w katedrze łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W parafii Katedralnej pw. św. Michała Archanioła w Łomży odbyła się uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich. Duchowni uczestniczący w Eucharystii składali dziękczynienie Bogu za otrzymany od Niego dar.

Jubileusz 50-lecia święceń obchodziło dziś siedmiu kapłanów z diecezji łomżyńskiej i diecezji ełckiej- mówił Tadeusz Bronakowski, Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej

-Część kapłanów, która obchodzi dzisiaj jubileusz 50-lecia kapłaństwa w 1992 roku wskutek podziału diecezji i powstania nowej diecezji ełckiej, pozostała w tamtym Kościele ełckim. Oni są dziś również z nami i dziękują Panu Bogu za ten niezwykły dar kapłaństwa i posługi wśród wiernych.

      2024-04-09 Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski o dziękczynieniu kapłanów

Kapłani, którzy obchodzą swoją rocznicę przyjęli święcenia 30 marca 1974 roku dodaje Biskup Diecezji Łomżyńskiej – Janusz Stepnowski:

Na drodze prowadzącej na północ naszej diecezji zginęło trzech księży i wtedy trzeba było zabezpieczyć parafie. W wyniku tego biskup Sasinowski zdecydował, aby byli oni święceni dwa miesiące wcześniej i tak się stało. W tamtym czasie dla nich to był piąty tydzień Wielkiego Postu, czyli tuż przed Świętami Paschalnymi, po czym od razu poszli na parafie.

      2024-04-09 Ksiądz biskup Janusz Stepnowski o święceniach kapłanów

Tuż przed zakończeniem Mszy Świętej z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich został odśpiewany Hymn do Ducha Świętego, a zaraz potem nastąpiła intonacja Te Deum.

Cała homilia księdza biskupa Janusza Stepnowskiego dostępna jest poniżej.

      2024-04-09 Ksiądz biskup Janusz Stepnowski homilia na 50-lecie święceń kapłańskich

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Autor M. D.

2024-04-10

Więcej informacji z tej kategorii