Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Diecezja Łomżyńska będzie miała nowych lektorów

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W najbliższą sobotę (18.05.2024) Sanktuarium Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego w Dąbrówce koło Ostrołęki odwiedzą Lektorzy Diecezji Łomżyńskiej.

Pielgrzymka lektorów ma trzy cele mówi Ks. Grzegorz Karwowski – Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza:

-Pierwszy cel to stała formacja lektorów już ustanowionych w latach poprzednich, a więc dla nich też jest wykład o temacie: Pobożności ludowej. Cel drugi to przede wszystkim ustanowienie nowych lektorów. W tym roku jest to zakończenie Diecezjalnej Szkoły Lektora. Cel jeszcze bardziej nadrzędny to przede wszystkim modlitwa, zawierzenie siebie Matce Bożej w Sanktuarium Matki Bożej w miesiącu maju, w którym to tak bardzo czcimy Maryję śpiewając Litanię do Najświętszej Maryi Panny.

      2024-05-14 Ks. Grzegorz Karwowski o celach pielgrzymki

Tego dnia do grona Lektorów Diecezji Łomżyńskiej dołączy około 150 osób, które zostaną ustanowione przez Biskupa Diecezji Łomżyńskiej – Janusza Stepnowskiego:

-Eucharystia zawsze jest w centrum. Przygotowaniem do niej będzie wspólny śpiew nabożeństwa majowego poprzedzony wykładem na temat: Pobożność ludowa – wiara – liturgia i również poznamy kult Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego.

      2024-05-14 Ks. Grzegorz Karwowski o programie pielgrzymki

Lektorzy są osobami posługującymi w zgromadzeniach Liturgicznych przy czytaniu Słowa Bożego.

 

Autor M. D.

2024-05-14

Więcej informacji z tej kategorii