Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: W łomżyńskiej parafii rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Parafia pw. świętego Andrzej Boboli w Łomży czeka na chętnych, którzy chcą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wierni będą mogli wziąć udział w Czerwonej Trasie Bobolańskiej 15 marca po Mszy świętej o godzinie 18.00.

10. edycja Drogi prowadzić będzie uczestników przez malownicze tereny mówi Jarosław Przesław – Lider Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Rejonu Łomża i Komandor Łomżyński Rycerzy świętego Jana Pawła II:

Czerwona Trasa Bobolańska ma swój początek przy kościele świętego Andrzeja Boboli i takim łukiem przez Starą Łomżę, Łomżę Zosin, Podgórze i wraca ponownie do kościoła świętego Andrzeja Boboli. Łącznie jest to 41 kilometrów.

      2024-03-08 Jarosław Przesław o Czerwonej Trasie

Celem wyprawy jest indywidualna refleksja nad życiem i sensem cierpienia dodaje Lider Drogi:

-Ekstremalna Droga Krzyżowa ma na celu, abyśmy weszli w głąb siebie i się uspokoili. W tej Drodze Krzyżowej staramy się iść samotnie, ewentualnie w małych grupach w ciszy i milczeniu. Chodzi o to, żeby móc skupić się też i na Męce Pańskiej, ale też żebyśmy mogli poznać swoje granice możliwość i dali coś z siebie.

      2024-03-08 Jarosław Przesław o celu drogi

Czas przejścia Czerwonej Trasy Bobolańskiej trwa około 6 – 8 godzin, a ilość osób uczestnicząca w poprzednich edycjach wynosiła około 150.

Informacje o zapisach dostępne są poniżej.

Autor M. D.

2024-03-08

Więcej informacji z tej kategorii